Ettekö suomalaiset ymmärrämiten sosialismi täyttää maamme ja Suomi on pian mennyttä. Ruotsi poistettiin Venäjän tieltä, valtamme ytimissä puuhaavat venakot viihdyttäjinä ja urkkijoina ja pääministerimme liepeillä kiehnätään.
Herätkää suomalaiset herätkää- meitä viedään kuin pässiä bnarussa ja te nukutte yhä!!!!!!!
Ajakaa ohrana pois maastamme!
Herätkää suomalaiset herätkää- meitä viedään kuin pässiä bnarussa ja te nukutte yhä!!!!!!!
Ajakaa ohrana pois maastamme!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me emm luovu sosialismistamme!
Miksi he luopuisivat kun se tuo neuvostoeliitin tyyliin vain harvoille hyvinvoinnin ja kurjaliston kansan rinnalle?
hei haloo neuvostoliitto katosi jo viime vuosituhannella.
nyt meillä on idässä äärikapitalistinen valtio.
ei sosialismilla ja venäjän kielellä ole mitään tekemistä keskenään.
p.s. sikäli olet tietämättäsi jyvällä, että ohrana oli nimenomaan porvarillisen venäjän salainen poliisi
ehken "kapitalistinen"- sosialistien oppien ytimellä sellainen, mutten tämä meidän tulkitsija joukkomme - he ovat ehtoja sosialisteja yhä,mutta ytimeltään kovempia kuin porvarit. Sosialisti on aina samanlainen: kateus vetää ajamaan etujaan ja sitten kun valtaa saadaan ollan pahempia kuin porvarit ikinä. Normaali porvari omaa edes omantunnon nämä olivat lahtareita, jotka tappoivat tsaarin lapsetkin.
Ohranaksi kutsunkin juuri amerikkalaisen öykkärisossialistiduunarien kanssa liehakoivaa sosialisti Lipposta. SDP kielsi väkeään liittymästä suojeluskuntaan ja liittyi bolsevikkeihin- siinä se NL perintö yhä, joka elää yhä SDP ssÄ.
Ohrana käsite ei ole kaukaa haettu sosisalisteillamme on kokoomuksen heidänkin pässit narussa.
Onneksi eivät kaikki!
Porvarillisuus Venäjällä on vallan muuta kuin lännessä jo kirkkoa myöten sekin.
Kutsun Ohranaksi tätä ja se on perusteluissani miksi. Se on käyttökelpoinen sana yhä.
Etkö sinä torvelo tajua ettäkieli o9n se ensimmäinen ruoka joka tarjoillaan välttämättömänä?
Meidän päättäjämme eivät tajua mikäon Venäjän todellinen tila, ja he lullittavat vanhaa sosialistista muistoa meille takaisin tajuamtta että Venäjä on mafian kourissa joka siirtyy hienostuneesti tänne- ja on jo siirtynyt!!!!!!
TAJUTKAA NYT JUMALAUTA ETTEI 40 ILOTYTTÖÄ VOITU TUODA TÄNNE DIPLOMAATEILLEMME ELLEI JOHTOMME JO ASIASTA TIENNUT JA OLLUT SOPINUT!!!!
HERÄTKÄÄ HERRAJUMALA LOPULTAKIN!!!!!!!
Venäläiset soluttautuvat virkoihin ja kouluttautuvat keskellämme hurjaa vauhtia ja kohta heitäon poliisissakin aj mafia renkaan ehkä jo valmiit!
Tätäkö suomalaiset haluatte todella??????
Poliisisn sisälläkin,SUPOa myöten on linjanveto erimielisyyksiä kenen käskytettäväksai suostumme. Tehkää johtopäätöksiä!