Raamatussa on todettu juutalaisten palaavan suurin joukoin Israeliin. Nythän siellä on vain osa juutalaisista. Yhdysvalloissa on enemmistö, kuten Euroopassakin on suuri joukko. Aamun televisiossa kerrottiin, että juutalaisia on alettu taas vainota Euroopassa. Jotkut eivät uskalla pitää edes kipaa päässään. Onko uusi vaino nyt lopun alkua? Näkeekö maailma vihdoin juutalaisten täysimääräisen paluun Israeliin uuden vainon johdosta? Ja se jos mikä on merkki lopun ajoista.
Vastaukset 9
- MalkaOmassaSilmässä
Entinen unkarinjuutalainen George Soros masinoi miljardien omaisuuksillaan Yhdysvalloista käsin juutalaisvastaisuutta Euroopassa , tosin toisenlaisilla tarkoitusperillään.
Marssit Ranskassa lienevät Sorosin rahoittamia, Puolaa on syytetty Israelista käsin juutalaisvastaisuudesta , jopa Suomea toisen maailmansodan aikaisista tapahtumista.
Israel itse omasta mielestään on puhdas pulmunen , mutta mitä se tekeekään ja on tehnyt Yhdysvaltain avustuksella palestiinalaisille ja heidän omistuksilleen ja ihmisoikeuksilleen ?
Sanoinkuvaamaton röyhkeys ja toisten syyllistäminen on kasvanut sisään tuossa valtiossa ja sen röyhkeimmisää ja brutaaleimmissa jäsenissä. - filade
Exodus on vihanajan jälkeen kun Jeesus saapuu pyhinesä Öljymäelle kevät vuodenajalla:
Jes.27:12-13. Sinä päivänä Herra karistaa tähkistä jyvät maahan Eufratvirrasta aina Egyptin puroon asti, ja teidät poimitaan yksitellen, te israelilaiset.
Sinä päivänä puhalletaan suureen soofar-torveen. Silloin tulevat Assurin maahan kadonneet ja Egyptin maahan karkotetut, ja kumartuvat Herran eteen pyhällä vuorella Jerusalemissa.
Jes.11:11-12. Sinä päivänä Herra ojentaa kätensä toisen kerran hankkiakseen omakseen kansansa jäännöksen, joka on jäljellä Assurissa ja Egyptissä, Patroksessa, Kuusissa (Sudan) ja Eelamissa, Sinearissa, Hamatissa ja meren saarilla.
Hän kohottaa viirin kansoille ja kokoaaIsraelin karkotetut, Juudan hajalleen joutuneet hän kerää maan neljältä kulmalta.
Matt.24:30-31. Silloin taivaalla näkyy Ihmisen Pojan merkki ja kaikki maan sukukunnat vaikeroivat, kun näkevät Ihmisen Pojan tulevan taivaan pilvien päällä suuressa voimassaan ja kirkkaudessaan.
Suuren pasuunan soidessa hän lähettää enkelinsä kokoamaan hänen valittunsa neljältä ilmansuunnalta, taivasten ääristä niiden toisiin ääriin asti. Jumala itse kerää juutalaisia Israeliin parasta aikaa ja jälleen yksi profetia millilleen käy toteen .Israelista on lupa odottaa sitä viimeistä herätystä kun se jäännös ottaa Kristuksen vastaan Messiaanaan eli ilmoitettu paatumus /laput silmillä aika päättyy eli se aika mikä on ollut pelastukseksi meille entisille pakanoille nyk kristityille .
Elämme mielenkiintoisia aikoja ja kohta on pakanoiden täytetys sisällä ja asiat eikun vaan tiivistyy ja isopyörä pyörähtää käyntiin ja viimeisin näky ,mitä Herra ilmoitti on se ,että näemme todellista hulluutta vielä ..sen sorttista ,että ei oo ennen nähty ja huulipyöreänä on moni kun ihmettelee ,kuinka voi olla ihmiset noin sekaisin.- panzer59
Vainotkaa niin teitä tullaan vainoamaan! stalingrad hans...
Suurin osa juutalaisista asuu aivan muualla kuin Israelissa,, ja Israelin juutalaisistakin osa muuttaa muualle, missä elämä ei ole yhtä stressaavaa.
- asdfgasdfg
Koulutettujen Israelilaisten maastapako huolestuttaa jo sikäläisiäkin:
https://www.jpost.com/Israel-News/Israels-emigration-a-cause-for-concern-569000 Israelista pelastuu vain jäännös ..ei koko porukka tule vastaanottamaan Kristusta .Monet maat maallistuu kovaa vauhtia ja mukana on Israel ,mutta Jumala on tehnyt sen ,minkä lupasi tuhansia vuosia sitten .Me ollaan se sukupolvi ,mitä monet ovat luulleet olevan alusta asti ,mutta tuo Israelin ilmestyminen maailmaan takaisin omalle paikalleen eli sille ,minkä Jumala on antanut ja se on se.
Tulemme kokemaan ihmeellisiä asioita kunhan vuosia mennään eteenpäin.
Lähi -itä alkaa olla juuri siinä asennossa kuin sen pitääkin ja muslimit vihoissaan Israelin ympärillä sillä ne haluaa tuhota Israelin ja näin palvelevat saatanaa ,että lopuntapahtumat ei etenisi ,mutta asiat etenee niinkuin Jumala on ne kirjauttanut raamatun lehtiin .
Israelin kiviset vuoret kukoistavat ...ja viisaus on tunnettua siinä maassa .- vähän-realityä.ny
Koittakaa ny käsittää ettei niillä mitään omaa maata ole.
Tollanen pikku kunnan kokonen pläntti keskellä hiekka aavikkoa pelkästään erittäin pieni ydinohjus riittää sulattamaan koko alueen asukkaineen hevon helvettiin - palavapensas
Juutalaiset paloivat Saksassa tai tarkemmin Puolassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6161317- 931080
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta185820Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.310779Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä213725- 58693
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175661Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht221604Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88600Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21541