anonyyminä mielipiteittensä julkaisemisen koska silloin maahanmuuttoon negatiivisesti suhtautuvia ei saada kansiin eikä niiden elämää pystytä tekemään vaikeaksi viranomaisten taholta. https://yle.fi/uutiset/3-10426756 Nyt vaalien lähestyessä ei Mykkänen eikä muutkaan Kokoomuksesta ole tuollaisia julkaisseet mutta vaalien jälkeen jos Kokoomus pääsee asioihin vaikuttamaan niin kokkareiden matubisneksistä puhuvat kärsivät kyllä sen nahoissaan.
Kokoomuksen Mykkästä sapettaa palstat
jotka_mahdollistavat
10<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kas kun ei ole huolissaan lapsille ja teineille peniskuvia ja muuta mykkäpaskaa lähettelevistä mykkäidiooteista.
Sisäministeri Mykkänen haluaisi puuttua anonyymiin nettikirjoitteluun EU-tasolla – "Sinun pitää tuoda kasvosi esiin, kun osallistut keskusteluun"
https://yle.fi/uutiset/3-10426756
"Ministerin mukaan yksi syy julkisen keskustelun koventumiseen ovat anonyymit profiilit, joiden kautta levitetään vihaviestejä sosiaalisessa mediassa."
Ranskan Macronilla ja Suomen Mykkäsillä sama tahto puuttua vapaaseen sanaan, ja hallituskritiikki katsotaan pian vihapuheeksi ja sensuuritoimet aloitetaan.
Mitähän tuohon kasvosi esiin tuontiin tuumaa musliminainen. Vaatiiko Mykkänen nyt tuolla ulostulolla muslimeilta lakanat pois päätä.
Onhan se ikävää, että kokoomuskuprut kuten Esperit, Attendot ym. roistotoiminta on tullut julkisiksi. Näistä ei tietenkään saisi kirjoittaa muuta kuin myötäkarvaan eli kivapuhetta muuten kokoomus pahastuu.
Eilen oli Mykkis esitti että isis terot suomeen takaisin ja tänään se on esitellyt niiden terojen kansalaisuuden perumista. Muistakaa nyt hyvät ihmiset ketä äänestätte .......
Takki kääntyy aina kansan tahdon mukaiseksi hetken ennen vaaleja, vaalien jälkeen tulee taas tehdastyöläisille ja muille köyhille leikkauksia ym. kuraa, eliitille tulee uusia tapoja kähmiä ilman seuraamuksia.
Kokoomus ei kuulu hallitukseen, kokoomus ei ole ihmisen asialla.
Kirjoitat vähän mutta täyttä asiaa. Ei petospuolueita 2019-2023 hallitukseen!
Ennenaikojaan harmaantunut kokoomussaatana vailla vertaa.
EK:ssa ja kokoomuksessa pitänyt laskea niin paljon luikuria että se vaikuttaa väkisinkin.
muut puolueet lupaa vaaleissa ilmaista rahaa ja kokoomus sensuuria.
voisin kuvitella että ensin mainituilla saa enemmän ääniä, mutta jälkimmäinen lupaus on helpompi pitää.