Viime vaaleissa 17.7 % muistaakseni ja toiseksi suurin puolue. Nyt reilut 10% ja viidenneksi suurin puolue. Se siitä.
Persut syöksyssä alaspäin.
13
50
Vastaukset
- ahneettuhoosuomen
Kokotuhooja-kepulit käsirahapuolue nauttivat saavutuksistaan, viedään kansalta kaikki rahat.
https://yle.fi/uutiset/3-9251395 - näin-se-menee
On se kommarille vaikeaa tuo persujen nous ,mutta ei se auta vaikka housusi repisit.Kolmen suurimman joukossa ne on huhtikuun vaaleissa.
Itse en viellä varmuudella ole päättänyt ketä äänestän,mutta persuihin alkaa vahvasti kallistua.
Ainoa puolue joka pitää suomalaisten etua tässä maassa tärkeimpänä. - Ikuisuuskysymys
Kumpi mahtaa tulla ensin, Persujen nousu vai Jeesus.
- VasuriPerkele
Vasurithan ovat pakanoita, jumalankieltäjiä, saatananpalvojia ja putinintyttäriä.
He eivät usko jeesukseen. - Juutinraumaa
VasuriPerkele kirjoitti:
Vasurithan ovat pakanoita, jumalankieltäjiä, saatananpalvojia ja putinintyttäriä.
He eivät usko jeesukseen.Putin on kristitty ja hyvä niin.
- tollovassari
Aloittaja-vasuriressukka ei osaa laskea ilmeisesti yhtään.
Sinisten ja Perussuomalaisten äänet ovat eriä jakaantumisen jälkeen.
Opetelepa nyt erottamaan nuo kaksi puoluetta.
Vasemmistoliitosta voi reilusti sanoa, että kannatus on laskenut ..... - TerrorimNotWellcome
Persujen gallup kannatus on jo 11,4% joka yleensä on aina ollut alakanttiin ja se on totta ettei gallupit äänestä, mutta hyvään suuntaan ollaa menossa..... Alkavat tolkunihmiset taas heräilemään, kyllä pikkuhiljaa kaikki ymmärtävät että persut ovat ainoita jotka vastustavat Suomen Islamoimista ikuisestielätettävillä holtittomasti lisääntyvillä kehitysmaamuslimi haittamaahanmuuttajilla. Mutta vaalien jälkeenhän se sitten nähdään, haluavatko Suomalaiset Islamilaisen kalifaatin Suomeen....
- Isopersemerjajaaggg
Tyypillistä komuakan raivoa,hakkaa päätään raivoissaan kun persujen kannatus nousee, mutta Sipillälle ja maturaiskaajille kuuluu suuri kiitos teette loistavaa vaalityötä persujen eteen.
- faktaakehiin
Jopa politiikan-tutkijat puhuu siitä, että PS voi nousta kepun ja vihreiten rinnalle tai suuremmaksi.
- Hymyhyytyy
Vaaleissa asia ratkaistaan. Nyt näyttää oikein lupaavalta persujen osalta. On tainnut jo hymy hyytyä moneltakin kun persujen kannatus vain kasvaa. Muutosta nykymenoon ei tule ellei äänestä persuja. Siispä äänestän persuehdokasta.
- Republikaani65
Gallupit ja muut emävalheet. Varmasti suurin osa suomalaisista vastustaa islamisaatiota, jota perussuomalaiset vastustaa, mutta miksei kannatus kohdennu perussuomalaisiin?! Perussuomalaisten potentiaali on niissä äänestäjissä, jotka kokevat maahanmuuton uhkana ja uskovat, että perussuomalaiset ajavat uskottavasti sisäiseen turvallisuuteen liityvää agendaa. Suurin osa suomalaisista on kuitenkin liberaalin valtamedian "aivopesun" kohteena ja käyttäytyy vastoin ja rohkenee puhua vastoin turvallisuuteen liittyviä tarpeitaan. Perussuomalaiset on isänmaallinen ja kristillis-sosiaalinen puolue, mutta kuinka monella on isänmaa ja omatunto?!
Persujen kannatus on Yle:n gallupissa 12%. Vaalipäivänä Persut ovat perinteisesti vahvin puolue. Mikäli Persut saavat yleensä nukkuvat liikkeelle puolue menee SDP:stä ohi, että heilahtaa. SDP:n suunta on myös alaspäin, koska äänestäjä ei voi tietää kuka puoluetta tulee johtamaan. Sanna Marin pääministerinä olisi pelottava visio. Hän ei erota kuusta männystä, eikä tiedä paljon metsää voi hakata.
Sanna Marin hyväksyy vanhusten hoitoon 0,57 hoitajaa.
Åbo Akademin professori Kimmo Grönlund joutuu myöntämään, että Persut tulevat mahtavaan voittoon. Jytkylle mietitään uutta nimeä. Hyvä Persut!Kannattaa muistaa, että autoilun kieltävät viherkommarit eivät ole Persujen vastus vaaleissa. Persuilla on riittävästi kannatusta, mutta äänestäjät pitää saada liikkeelle. RKP on Persujen pahin vihollinen, koska puolue kannattaa vastakkaista äärinationalismia. Persujen arvot ovat suomalaisessa kulttuurissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?473058Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n402271Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari612180Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa912058Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh601782Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä191666Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr731527Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441305Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1321246Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1651027