persujen vaaliteema jo menneen talven lumia

Persut julkaisivat vaaliteemansa. Hohhoijaa. Vanhaa juttua maahanmuuttovastaisuudesta. Ei enää sytytä vaalikansaa, joka on jo päässyt Oulun tapahtumista yli ja nyt kuohutaan Suomessa vanhushoiva-asioista.

Persujen kiito loppuu noilla kuluneilla ja vanhentuneilla teemoilla lyhyeen

BUUHAHAHAHHAHAA!!!

Kesällä Halla-ahoa odottaa kaiken lisäksi nöyryytys, kun Huhtasaari kaappaa puheenjohtajuuden.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Jep, persujen yritys kääntää kaikki mahdollinen maahanmuuton syyksi on mennyt pahasti huumorin puolelle jo vuosia sitten. Persu-puolue toteuttaa vanhaa totuutta: siitä on turha tehdä parodiaa, koska se tekee senkin itse.

Äänestä
  • Perussuomalaisten asenne on kehittävä ja rakentava, ja siten että ulkomaalaistulijoiden etu ei ole se ensisijaistettu etu omien vanhustemme ja kantasuomalaisten työtätekevien kustannuksella. Jos joku jotakin on saamassa, pitää myös olla jotakin antamassa.

    Ulkomaalaistulijoiden järjettömyyksiin asti hyysääminen polkee kantasuomalaisten sekä vanhusten ja kaikkien perusoikeudet nollille.
    Omat kansalaiset erityisesti vanhukset ja vanheneva väestö ensin, ja ne ensin jotka ovat jo työllään osallistuneet tämän maan perusvarallisuuden hankimiseen.

    Ei ole oikein että suomalaisten perusvarallisuus syötetään kirjaimellisesti afrikkalaisten ja muiden kurkusta alas saamatta mitään noilta syömäreiltä takaisin. Kepu-kokkarit varastavat taskuihinsa Panamatileille piiloon kansalta kavallettuja varoja SOTE ym kauppasummia ja lahjusrahoja. "KYLLÄ KANSA TIETÄÄ" sanoi aina legendaarinen edesmennyt poliitikko. Suomalaisten varallisuus muuttuu ulkomaantulijoiden kautta mennäkseen vessasta alas ja sinne meni, takaisin ei tule. Sama jos kepu-kokkareet tai porvarit ylipäätään pääsevät vielä toisen kerran kansalta varastamaan.

    Lisäksi on huomioitava Perussuomalaisten maltillinen asenne kaikenlaiseen öyhöttämiseen (kuten "ilmastonmuutos" joka on pelkkää huijaamista). Öyhöttäminen ja "natseilu" ei kuulu Perussuomalaisuuteen.

    Suomalainen tarvitsee autoa, joten sormia napsauttamalla ei voida lähteä myöskään "sähköauto" öyhöttämiseen mukaan. Sähköauto saattaa olla vain välivaihe kunnes parempaa tulee (esim. vetyautot tms.)

    Suomessa auto on vähän niinkuin kengät. Autoa tarvitaan kuljetuskapasiteetin takia enemmän kuin pelkkään siirtymiseen tyhjällä autolla töihin ja takaisin.

    Vihervassarit ja kokkareet näyttävät kokonaan unohtaneen että autolla kulkee paljon työkaluja mukana.

    Matka puku päällä eduskuntaan voi toimia julkisella mutta duunari tarvitsee autoa, ja sen takia Perussuomalaiset ovat myös "duunareiden" puolue.

    Perussuomalaiset ovat koko kansan oma puolue, jonka pääasia ei ole myydä kansallisomaisuutta ja siitää rahoja jakaen rahat "hyvien veljien" kanssa Panama- ja muille veroparatiisitileille omiin kokkaretaskuihin piiloon.

    Oikea puolue suomalaiselle on Perussuomalaiset.

    Äänestä

Menes nyt katselemaan televiissiosta Perjantai-ohjelmaa kun siellä puhutaan sinulle tärkeistä asioista.

Äänestä

Persujen pelko on viisauden alku.

1Äänestä
  • Ei ole väliä mitä puhutaan. Pääasia, että nimi on oikein.

    Äänestä

  • Ja kuten näistä trollin aivottomista massa-aloituksista voi päätellä, on pesujen pelko kova!

    Äänestä

Näyttää tuo paniikki olevan joka populistipuolueella,kun tulevat aina vaan lähemmäksi persujen politiikkaa koskien maahanmuuttoa.Rinne ja zippola jakelee satasia ja sekö ei ole populismia ja vihreet on nyt vaan niin tyhmiä että luulevat voittavansa kansaa kurjistamalla jollain ilmastohöpinöillään.

Äänestä

Mamut ovat tulleet meille aivan liian kalliiksi ja se kaikki on pois vanhusten hoidosta ynm.

Mamujen takia on pitänyt palkata lisää poliiseja. Vankien määrä tuplaantunut. Rikollisuus lisääntynyt. Yli puolet raiskauksista mamujen tekoa.
Mamut ovat kuin loisia, evätkä pysty koskaan elättämään itseänsä, saatika perheitään. Elävät täysin tuilla ja vievät asunnot suomalaisilta. Ovat jostain syystä etuoikeutettuja.

Jos Persujen vaaliteema mamuista on vanhanaikaista, miksi ongelmalle ei ole tehty mitään?
Lesta Sipilä ei ole tehnyt yhtään mitään ongelman eteen. Sipilä ja Orpo näkevät mamuissa vain halpaa työvoimaa, jotka voi vaihtaa Suomalaisten tilalle.

Onneksi meillä on ainakin yksi puolue, joka ajattelee myös meitä Suomalaisia ja se on Persut.

Äänestä
  • Välitettiinkö Suomessa enemmän vanhuksista ennen mamu-aaltoa? Myönnettiinkö Suomessa enemmän rahaa vanhusten hoitoon ennen mamu-aaltoa? Onko mamu-aalto aiheuttanut laiminlyönnit yksityisissä hoivakodeissa?

    Äänestä

  • Yhden maahantunkeutujan täysihoito maksaa varovaisesti arvioiden 40 000 e vuodessa, kun kerrannaiskulutkin lasketaan mukaan.

    Äänestä

  • Antaako eduskunta sen rahan vanhustenhoitoon, jos se yksi jää maahantunkeutumatta?

    Äänestä

  • persustavan_laatuista kirjoitti:

    Välitettiinkö Suomessa enemmän vanhuksista ennen mamu-aaltoa? Myönnettiinkö Suomessa enemmän rahaa vanhusten hoitoon ennen mamu-aaltoa? Onko mamu-aalto aiheuttanut laiminlyönnit yksityisissä hoivakodeissa?

    Kyllä, vanhustenhuolto on yksityistetty kuten myös moni muukin valtion toiminta. Tämäkään ei ole riittänyt, vaan lisäksi on pitänyt myydä tuottavia valtion yrityksiä ja laitettu työttömät maksamaan aktiivimallin muodossa näitä kustannuksia sekä karsittu koulutuksesta.

    Äänestä

  • persust-roikaa kirjoitti:

    Antaako eduskunta sen rahan vanhustenhoitoon, jos se yksi jää maahantunkeutumatta?

    Vanhuksille voitaisiin järjestää omat "vastaanottokeskukset", joissa ensiluokkainen ruoka, hoito ja muut palvelut.

    Äänestä

  • korkein.totuus kirjoitti:

    Vanhuksille voitaisiin järjestää omat "vastaanottokeskukset", joissa ensiluokkainen ruoka, hoito ja muut palvelut.

    Tai he voisivat alkaa tehdä rikoksia, jolloin pääsisivät ns leivättömän pöydän ääreen eli vankilaan. Saisivat lämpöä ja ravintoa ja hoivaa.

    Äänestä

  • persust-roikaa kirjoitti:

    Antaako eduskunta sen rahan vanhustenhoitoon, jos se yksi jää maahantunkeutumatta?

    Hallituksella on selvät askelmerkit ja kärkihankkeet, jotka viedään maaliin samoin kuin breksit. Kun mamuista jää rahaa se ohjataan puoluetukiin, kun vanhusten hoidosta jää rahaa se ohjataan puoluetukiin. Halla-aho hoitamaan asioita, niin ei tule mamu ei isis saatika kurja vanhuus ja verotuloja ei jaeta puolueiden laareihin.

    Äänestä

Nykymuotoisesta maahanmuutosta on jo nyt päivittäistä haittaa ja peruuttamatonta vahinkoa tulevaisuudessa. Kaikilla vain ei hahmotuskyky riitä tuota havaitsemaan.

Ja sitten ovat vielä he, joilla hahmotuskyky riittää, mutta oma etu ajaa maamme edun edelle...

Äänestä

Hyvävelimedia sanoo Perussuomalaisia maahanmuuttovastaiseksi. Puolue hyväksyy kuitenkin työperäisen maahanmuuton, jos tänne tullaan töihin suomalaisten kanssa samoin ehdoin. Vetelehtiviä partaukkoja ei kaipaa kukaan.

Äänestä
  • Sussutkaan?

    Muistat kai, kuinka jossakin mielenosoituksessa taannoin akat huusivat "emme luovu irakilaisistamme"...?

    Pitäkööt, mutta kustantakoot huvinsa itse ihan omista rahoistaan, ilman että veronmaksajan taskulla käy käsi koko ajan.

    Äänestä

No ihan liian vanhaa juttua. Ne olisi pitänyt heittää maasta jo aikoja sitten ja kieltää uusien loisijoiden tulo.
Mutta pitävät asiaa yllä. Ei ole takki kääntynyt.

Äänestä

Euroopassa tämä vaaliteema on ykkönen. Se pysyy pinnalla niin kauan kuin matutusta tehdään. Suomessa matutuksen tuomat ongelmat ovat vasta alussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


werwerwewer kirjoitti:

Persut julkaisivat vaaliteemansa. Hohhoijaa. Vanhaa juttua maahanmuuttovastaisuudesta. Ei enää sytytä vaalikansaa, joka on jo päässyt Oulun tapahtumista yli ja nyt kuohutaan Suomessa vanhushoiva-asioista.

Persujen kiito loppuu noilla kuluneilla ja vanhentuneilla teemoilla lyhyeen

BUUHAHAHAHHAHAA!!!

Kesällä Halla-ahoa odottaa kaiken lisäksi nöyryytys, kun Huhtasaari kaappaa puheenjohtajuuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu