LähiTapiolan bonuslaskuri

Pete01

Mulla on LähiTapiolan liikennevakuutuksessa 35 prosentin bonus.

Mistä johtuu, että saan bonusprosentin 60 kun pistän tietoni firman bonuslaskuriin? Ja voinko ostaa uuden vakuutuksen heiltä, ja vuosimaksuni putoaa 300 e?

6

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinkertainen.ko

      no mikset kysy sieltä tapiolasta?

    • Pete01

      No, kun nyt kysyn täältä.

    • Ifiin

      Kusettaneet sinnuu aivan selvästi, muutenkin konkurssi kypsä luukku!

    • vahinkoko

      Olisikohan sinulla vahinkotapahtumia viime vuosilta. Vakuutusyhtiö näkee ne myös muualla vakuutettujen osalta.

    • Pete01

      On ollut yksi, bonukseen vaikuttanut tapahtuma. Antaako laskuri yksinkertaisesti "tarjouksen", jolla houkutellaan uusia asiakkaita, ja se voi olla selvästi parempi kuin nykyinen sopimus?

    • asdfglkj

      Liikennevakuutuslaki muuttui vuoden 2017 alusta. Jos olet ottanut autoosi liikennevakuutuksen ennen sitä, niin siinä voi olla vielä vanhat säännöt voimassa. Uusi sopimus voi tulla siksi halvemmaksi, joillakin. Itselläni se olisi tullut kalliimmaksi, kun oli jo täydet bonukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      166
      9416
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      348
      7143
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      105
      6052
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      165
      4037
    5. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      17
      4029
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      81
      3589
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      77
      3581
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3318
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      191
      2974
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      13
      2277
    Aihe