Mulla on LähiTapiolan liikennevakuutuksessa 35 prosentin bonus.
Mistä johtuu, että saan bonusprosentin 60 kun pistän tietoni firman bonuslaskuriin? Ja voinko ostaa uuden vakuutuksen heiltä, ja vuosimaksuni putoaa 300 e?
LähiTapiolan bonuslaskuri
6
113
Vastaukset
- yksinkertainen.ko
no mikset kysy sieltä tapiolasta?
- Pete01
No, kun nyt kysyn täältä.
- Ifiin
Kusettaneet sinnuu aivan selvästi, muutenkin konkurssi kypsä luukku!
- vahinkoko
Olisikohan sinulla vahinkotapahtumia viime vuosilta. Vakuutusyhtiö näkee ne myös muualla vakuutettujen osalta.
- Pete01
On ollut yksi, bonukseen vaikuttanut tapahtuma. Antaako laskuri yksinkertaisesti "tarjouksen", jolla houkutellaan uusia asiakkaita, ja se voi olla selvästi parempi kuin nykyinen sopimus?
- asdfglkj
Liikennevakuutuslaki muuttui vuoden 2017 alusta. Jos olet ottanut autoosi liikennevakuutuksen ennen sitä, niin siinä voi olla vielä vanhat säännöt voimassa. Uusi sopimus voi tulla siksi halvemmaksi, joillakin. Itselläni se olisi tullut kalliimmaksi, kun oli jo täydet bonukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812376- 1831964
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1731821Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1191645Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311565- 1151399
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711165Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1661126Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771103Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,601070