Kukahan on painijaoston puheenjohtaja tällä haavaa? On niin risteetin saamatoon jaosto ku olla voi. Rahaa vissihin ollaan vailla jatkuvasti, mutta pikkupainijooden vanhemmat joutuu kaiken hoitamahan itte. Samalla tehokkuurella näkyy päivittyvän tua painijaoston nettisivu.
Olisko vaihron paikka? Jos ei hommia osata hoitaa niin ettikää joku muu tilalle. Vai ollahanko liian miästä taas eikä ymmärretä että taas tenavat kärsii.
Olisko vaihron paikka? Jos ei hommia osata hoitaa niin ettikää joku muu tilalle. Vai ollahanko liian miästä taas eikä ymmärretä että taas tenavat kärsii.
Vastaukset 37
Vanhimmat
PAIKKA VAPAANA!
Mitä onko paikka vapautunu?
Heleppo homma, ei tartte teherä muutaku ,se mitä muut määrää.
Ja jos oot eri miältä, niin lähtö tuloo, niiku erelliselle junioriryhmälle, valamentajineen.
Jos on vapaana niin hieno juttu!
Tilalle henkilö, mieluummin ulkopuolinen eikä nykyisestä kaveriporukasta, joka uskaltaa sanoa, laittaa ryhtiä ja rotia koko porukkaan. Ja sellaanen, jolle urheilu ja lasten harrastaminen on ykkösjuttu eikä mikään muu. Johtajaa siellä tarvitaan eikä mitään joojoo miestä.
Taitaas tämän jälkeen vaihtua ydinporukasta suurin osa, kun ei saa enää tehdä niinkuin itse haluaa.
Mitä onko hevosen perseeseentuijottaja jääny pois
Toivottavasti on. Kyllä on niin selekärangatoon miäs ku vaan olla ja taitaa. Kun ei oo tenavia, niin tulos on sitte tuallaanen. Eihän se ymmärrä muuta ku ittensä päälle. Painijoos olis niin paljo hyvää nuorempaa porukkaa, mutta tuallaasella hanttapulijohdolla pilatahan aivan liikaa.
Kyllä olis luuralla töitä. Ja on muuten sitte kans niitä hevoostelijoota, joka ei osaa koninsa p*skoja kerätä tiältä. Että sellaasta meininkiä.
No en kyllä edes mieheksi tituleeraisi. Varsinainen neiti. Sillä erolla kylläkin, että naiset saavat yleensä jotain aikaankin.
Onko jo tiatoa kuka se nykyinen pj on?
Taitaapa olla yks hevoostelija erelleenki. Sellaanen oikeen heppatyttö, jolla ei oo munia housuus. Suuret puheet on ollu vuasikauret ja pikkupoikaan vanhemmat ovat saanehet kaiken tyän teherä. Häpiä koko urheeluseuralle tuallaanen johtaja. Vai emännäksikö sitä pitääs paremmin tituleerata ? Sama se on kuulemma meininki ravi- ihimisten keskuures. Samaa sanoovat jotta maharotoonta tyhyjän jauhantaa ja jos joku sanoo vastahan, sitten ollahan kun pikkulikat suu vänäs. Pikkupainijat ne enssijaasesti parempaa ansaattis.
Veispuukki kyllä päivittyy, kannattaa sitä seurata. Rahan keräyksistä minen tiedä.
Ihime haukkumista. Vapaaehtoostyöhön perustuu. Äläkää ny viittikö aikuuset ihimiset, oloko niin negatiivisia. Laittakaa kortenna kekohon, pelekällä itkemisellä ei pitkälle pääse. Kysykää vaikka Ilmajoen Sepolta, ne ei sielä itke eikä hauku, vaan teköö ja toimii. -Ketään ei haukuta!
Onpa typerä ketju. Nikkien takaa haukutaan ja mollataan. Eikö teissä haukkujissa ole miestä sanomaan asioita suoraan ja päivän valossa?
Eikös sitä oo jo muutamaan kertahan sanottukin ja mikä olinlopputulos? Johtajaneiti veti sen isoimman palkokasvin nenuunsa ja kärsiä sai pikkupainijat ja niiden valamentaja. Sekö on muka oikia ja hieno toimintamalli? Joo ei. Eikä voi kyllä edes esimerkkinä pitää. Toivottavasti uusi johtaja osaa ottaa homman fiksummin hoitoonsa.
Se on ihan sama kuka puheenjohtaja on. Ei sillä urheilulajilla ole mitään tekoa. Alkukantaista möyrintää. YÖK.
Eikä taida olla edes menestystä näillä Lapuan möyrijöillä. Joukkuelajit ne ovat sentään oikeanlaista urheilua. Opettavat yhteishenkeä ja ottamaan myös kanssaihmiset huomioon. Toivottavasti Virkiä tukee enemmän joukkuelajien ylläpitoa ja kehitystä kuin painia.
rekka miehet on vellihousuja
Tuskin tähänkään hommaan on suurempaa pyrkyä kenelläkään. Menkää hoitamaan homma itse. Turha täällä on asiasta itkeä.
Tuskin tuotakaan on toimeen pakotettu. Kyllä muilla jaostoolla vaan homma toimii vaikka on yhtä vapaaehtoisia niidenkin puheenjohtajat. Ei se ole mikään selitys. ,Jos yks on tuallaanen saamaton ja ylimielinen sen ei kannattaisi tuollaiseen hommaan lähtiä.
Aivan väärät ihmiset joutuu taas kärsimään.
Laittakaa se lihava rekkamies puheenjohtajaksi, saatta lisää ylimiälisyyttä joukkoho, pysyy kaikki rivisnänsä. Saattaahan toki olla, että kärsä punoottaas joka toisellansa, ainaki naispuolisista lähtöösi
Ja kaikki mitä se suustansa päästääkään seliän takana, on paskan ja ripulin sekootusta. Sen se osaa, joskin huonolla menestyksellä senki.
Kyllä niin pitäs ruotia sitä miestä niin ristuksenmoosesti maton läpi hetki aikaa, niin oppiispahan maha olemaha
Son muutoon tosi. Tämä lihava rekka miäs on sitte niin ristuksen nääntävää kuunneltavaa. Lähtöö lopukki seuralaaset. Osaako se ered painia?
Kuka Se on?
Lihava rekkamiäs on käyny kovan elämänkoulun. Siihen ne meriitit sitte jääki. Kyllä sen takia kannattaaki olla niin ylimiälinen. Eikö?
Olen sitä mieltä, että paini Lapualla on homojen laji ja pesäpallo lesbojen.
Virolaisia homomiehiä odotetaan taas hameissaan tanssimaan kentälle.
Illalla pidetään yleiset painikilpailut hotellilla.
Saa valita panikaverinsa.
Oli likillä nottei Virkiä saanut tänään mitalia
https://www.liga-db.de/Turniere/VT/2019/FI/190413_Kokkola/indexFIN.htm
Buaaahahahahahaahaaaaa.... Ja taas oli LIKILLÄ. Voi kun joskus onnistuusivatkin mutta kun seura ja jaosto on lusuhousuja täynnä. Eihän niiltä mikään onnistu. Taas se nähtiin.
Painijaosto on ollut Virkiän pohjanoteeraus viime vuosien aikana. Rahaa ollaan vailla ja kerjätään, ollaan miestä isojen puheiden kanssa, mutta mitään ei ymmärretä tehdä asioiden hoitamisen hyväksi. Ei ne jaoston asiat tuolla tavalla hoidu. Onhan se jo nähty. Valitettavasti vaan ne kärsijät ovat näitä pikkupoikia, joilta viedään mahdollisuus harrastaa liikuntaa. Moni onkin sen takia vaihtanut jääkiekkoon ja kehuvat sen jaoston toimintaa. Painijaoston puheenjohtajalla, kuka se sitten nykyään onkaan, ei oo vissiin kiinnostusta toimintaan Eikä minkäänlaista selkärankaa. Mihinkä ne kaupungilta kerjätty rahat oikeen laitetaan? Jottei vaan menisi jaoston kemuuhin Simpsiöllä? Se ei oo oikia paikka yhteiskunnan rahoille.
Järki tarinaa väliin.
Vanha cherokee-intiaani kertoi eräänä iltana lapsenlapselleen ihmisten sisällä tapahtuvasta taistelusta. Hän sanoi: ”Poikani, meidän kaikkien sisällä taistelee kaksi ’sutta’.”
”Toinen on Paha. Se on kiukku, kateus, mustasukkaisuus, suru, katumus, ahneus, ylimielisyys, itsesääli, syyllisyys, inho, alemmuudentunne, valheet, väärä ylpeys, ylemmyydentunne ja ego.”
”Toinen on Hyvä. Se on ilo, rauha, toivo, tyyneys, nöyryys, lempeys, hyvänsuopuus, empatia, anteliaisuus, totuus, myötätunto ja usko.”
Lapsenlapsi ajatteli asiaa hetken ja kysyi sitten isoisältään:
”Kumpi susi voittaa?”
Vanha cherokee vastasi yksinkertaisesti:
”Se, jota ruokit.”
Kohta taas ruokitaan susia, kun metsästäjät tarjoavat niille koiria lounaaksi.
olipa siinä lapuan virkiän mieheltä surkia esitys sanoi suurkisois kuuluttaja häpeissään kun B-sarjan musta amerikkalaanen riepotteli ja löi lopuksi pää erellä virkiän painijan mattoon
Jos on Tietäjä ja Taitaja niin niitä tarvitaan aina. Painisalille saa tulla näyttämään kuinka hommat hoidetaan👍 Niin ei tarvi kirjoitella tälläsellä palstalla.
Ja onhan se totta että jääkiekko on ehkä mukavampaa harrastaa kuin kamppailulaji, kuten paini. Tottakai nykynuoriso valitsee seurallisen lajin joka kovuudessaan ei kyllä vastaa esim: painia. Luonnollista,koska nykyään voi valita. Kuka haluaa rääkätä itseään niinkuin painijat?
Kyllähän se on kuule niin notta jääkiakko on kovien miästen laji. Paini kuuluu vellihousuulle.
Nythän se nähtihin, mihinä lajit taas tuli Suamelle kultaa. Ei tainnut olla tyhjäpäisiä painijoota se porukka. Ottakaa vaan mallia jääkiakkoolijoosta.
Ristuksenmoonen vale s
Joo ei sitä voi kauhalla ottaa jos on lusikalla annettu
Ei oo lapualaasista urheelijooksi. HÄHÄHÄÄ!
Tyhmäkin näköö että täs on yks ja sama kaveri jokaasen itkukommentin takana, juoni tapaus ku osaa vaihtaa nimimerkkiä 😂. On tainnu suuttua jostain... 😂