Kardinaali sai tuomion haureudesta.

kenen.työkaluja.he

Austaralialainen katolinen kardinaali sai tuomion haureudesta, lapsiin kohdistuneista seksuaalirikoksista.

Mutta mitä hän tekee, hän rakastaa enemmän ihmiskunniaa, kuin totuutta, joten kiistää hirveät tekonsa Jumalaa vastaan.

Hänkin on "saatanan työkalu" , kuten paavi kutsuu katolisen kirkon työntekijöitä, jotka haureutta harrastavat.

9

173

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmetellä.täytyy

      Kyllä on ihmeellistä noinkin korkealle lukenut mies, sortuu noin alhaiselle tasolle.

      • Lukenuthan se on, mutta taikamaailman satuja jeesuksesta ja opetuslapsista sekä taikamenoista.

        Suurin ongelma lienee se, että katolisiksi papeiksi hakeutuu itseään inhoavia homoseksuaaleja, jotka kuvittelevat pääsevänsä pakoon luonnollista viettiään.

        ttps://en.m.wikipedia.org/wiki/Homosexual_clergy_in_the_Catholic_Church


        Isoja lukuja on esitetty, jopa 50% omaisi tuon taipumuksen ja osa tietysti valehtelee.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • palaajanai

      Kun on perverssi uskonoppi , luonnollisen vietin kieltäminen , Ihminen katkeruudessaan vääristyy.Aivan kuin ennen vihaiset vanhatpiiat koulunopettajina joita seksin siunaus ei ole auttanut. Ihminen on kokonainen, tarvii seksiä.Eisitä jumala turhaan luonut.Se on sitä italian kulttuurin hapatusta joka sotkee terveen uskon.

    • perusoppinut

      Eihän sivistyneistä maista enää pappeja tulekaan kuin ennen. Kehitysmaalaisia alkavat olla jo puoleksi. Selibaattipakko selittää asian suureksi osaksi.Kun ihminen pakotetaan epäluonnolliseen olotilaan ei näitä moraalisia rikoksia voi välttää. Katolinen kirkkojärjestelmä on langennut nykyaikana niin moneen rikokseen ja väärinkäytökseen lähes jokaisella elämänalalla että se tulee suuresti menettämään jäseniään. Sanon vain lapsiin sekaantuminen , pankkirikokset, diktaattoreiden suosimiset. Onhan tosin poikkeuksiakin.Puolustelu vain pahentaa ja sitähän tällä saitilla on luettu jo koko ajan.Häpeällistä.

    • Anonyymi

      Näitä riittää jatkuvana virtana !
      Iltalehti 6.8.2019. Kuuroja lapsia hyväksikäyttäneiden pappien oikeudenkäynti alkoi Argentiinassa - Pappeja avustaneen nunnan tapaus käsitellään myöhemmin.

    • Anonyymi

      Jotkut mediassa esiintyvät roomalaiskatoliset ovat julkisesti sillä kannalla, että kardinaali Pell on syytön. Onko Australian oikeus 100 % oikeassa vai jääkö sijaa epäilylle? Onko oikeus aina oikeassa?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1670
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      349
      992
    4. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    5. 69
      768
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      8
      623
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe