Uskonnon ja elämänkatsomustiedon

Oppilaat laitettiin samalle tunnille kymmenissä kunnissa.
Opetushallitus moittii: On keksitty uusi oppiaine.

Mietin miten jälkikasvut suhtautuvat.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sen uskonnon voisi siitä jättää turhana pois. Siitä ei ole mitään muuta kuin haittaa.

Äänestä

Kyllä kaikkia lapsia pitäisi tasapuolisesti varoittaa kaikista uskonnoista. Sama opetus kaikille tasapuolisesti.

Äänestä

Ei lasta saa aivopestä uskomuksilla, en hyväksy että lapsia viedään uskonnollisiin tilaisuuksiin näin kuitenkin tehdään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Outoa.vai.mitä kirjoitti:

Oppilaat laitettiin samalle tunnille kymmenissä kunnissa.
Opetushallitus moittii: On keksitty uusi oppiaine.

Mietin miten jälkikasvut suhtautuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu