Montako taloa sipilä jo ...

...antanut maahanmuuttajile ja maksanut ne itse?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niitähän on jo vaikka kuinka paljon.
Esimerkiksi kaikki vastaanottokeskukset oli Sipilän ja hallituksen saavutuksia. Puhumattakaan tuhansista vuokra-asunnoista, joita maahanmuuttajat ovat saaneet oleskeluluvan turvin.
Niin ja Sipilä on maksanut ne itse - valtion varoista kuten hänellä on ollut tapana jujuttaa valtiota viimeiset 25 vuotta.

Äänestä

Sipiläkin näyttää jo oikeaoppiselta partamuslimilta, jollain näistä kämpistä on hänenkin hyvä jo tutkiskella muiden vuoristotalibaanien kanssa koraanin opetuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiOLeUutisoitu kirjoitti:

...antanut maahanmuuttajile ja maksanut ne itse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu