Jussi Halla-aho ajaa polkupyörällä puolenmetrin sohjossa kuin mitään ei olisi.
Halla-aho on älyllisesti ja fyysisesti teräskuntoinen.
Siis......
Paras valinta on PerusSuomalaiset....ei siitä vaan mihinkään pääse. !
Halla-aho on älyllisesti ja fyysisesti teräskuntoinen.
Siis......
Paras valinta on PerusSuomalaiset....ei siitä vaan mihinkään pääse. !
Vastaukset 46
Vanhimmat
Ai henkilö-habitus ratkaisee?...ei se olekaan politiikka???????????
Ei pidä valita jo valmiiksi dementikkoa pääministeriksi.
Ettekö ole Kekkosen tapauksesta vieläkään ottaneet opiksenne.
No,eihän Anskan henkistä suorituskykyä ole kukaan kyseenalaistanut - tänäänkin tuli tiukkaa tekstiä suusta hallituskuvioista....
Eduskuntahan jää kesälomalle heti vaalien jälkeen. Antilla on monta kuukautta aikaa toipua ja kuntouttaa itseään ennen eduskunnan syyskauden alkamista!
Niin, kyllähän kansalla on silmät päässä ja näkee kuinka huonoa tuo Antin liikkuminen on. Kyllä se tulee näkymään vääjäämättä demareiden kannatuksessa, vain tosidemarit äänestävät Anttia, liikkuvia äänestäjiä kaikkoaa muihin puolueihin tasaisena virtana.
Muista teroittaa sirppisi, jotta saat leikattua leipää...
Juoppohullun katkokävelyä menee.
Nelikymppiselle Halla-aholle ei tee mitään vaikeutta joko pyöräillä tai vaikka juosta kippaista avojaloinkin 50 cm paksuisessa sohjovellissä.
Nuoret miehet tarkenee ja jaksaa tehdä. Sellaiset pitää laittaa maan johtoon. Sorryt vaan, mutta ei pumppuvikaisia vanhuksia, joille jatkuvat EU-ulkomaanreissut ovat liikaa, ei koneisto kestä.
Mutta pää Halla-aholla on pehmeä. Sai siitä syystä vapautuksen armeijasta.
Avioliittouskollisuus on tärkeää, ei lehtolapsia.
Ei Halla-aholla päässä mitään vikaa ole, toisin kuin sinulla. !
Antillakin, oliko jo kolmas avioliitto paneskelun alaisena, nuoren kun löysi?
Kerjää sääliä ja myötätuntoa jopa oman puolueen naisista, noloa.
Valehtelevia demareita ei missään tapauksessa tule äänestää valtaan.
Rinteen tila valehdeltiin räikeästi. Totuus pimitettiin YLE:n, HS:n ym. iltavalelehtien suosiollisella avustuksella.
Kansalle valehdeltiin niin ettei uskoa meinaa.
Tälläista valepukkien demariroistoja pitää vielä mennä ja äänestää.......ei jumankauta. !
Jos demari sanoo ajavansa kansan asioita ei sitä voi uskoa, koska valehtelivat Rinteen terveydenkin.
Miten YLE meni tuohon halpaan. Kyllä YLE on tiennyt todellisen tilanteen.
Ihmettelen vaan, kuika juuri kommentoidun aloituksen sivu on heti heitetty 3:lle sivulle.
Taitaa demarit olla palstavahteina kadottamassa puolueeseensa kohdistuvia aloituksia vaalivoitto mielessä.
Niin.......kuka se manipuloi ja ketä.....moderaattorit. ?
Yritti uutiskuvissa kävelläkin. Vaikutti aivan kaatopaikkatapaukselta.
Kävelee 150m. Eihän se pääse edes ministeriaitiosta eduskunnan kuppilaan ilman pyörätuolia.
No en pääsis minäkään. Ei se ole niin justiinsa kunhan politiikan taitaa.
Unohtakaa jo SDP ja Rinne.
Valitkaa PS. !
Ei unohdeta ja kokoomuksen populistisyöttiin en koske.
Demarien tilanne kelluu edelleenkin valheiden päällä, jota YLE ja HS kannattelevat tiedottamisessaan.
Rinteen tilanne on edelleenkin heikko. Media ja suvakit kannattelevat häntä syöttäen äänestäjille valheitaan kuin Kekkosesta aikoinaan.
Demarit vasemmisto hallitukseen niin saadaa jotain inhimillisyyttä suomeen. Kökkäre, kepu ja perse porvarit saa istua oppositiossa iskemässä kun eivät saa verotuloja lypsettyä omiin liiveihinsä.
Onko muka totta, että Antti Rinne tuotiin tajuttomana Helsinkiin eikä hän tullutkaan hyvin flunssasta toipuneena normaalilla matkustajakoneella?
Jos hän oli toipunut hyvin, kuten SDP tiedotti, niin oli hirveää veronmaksajien rahojen tuhlausta tulla Espanjasta yksityisellä suihkarilla? Eikä se mikään kehuttava ilmastotekokaan ollut.
Kuka maksoi ambulanssi lennon, siitä ei ole mainittu missään? Riviedustajahan Antti on, ei oikeuta lentoseteliin.
Persut on mätä paska puolue!!
Typeryksiä täynnä!!
Muttei onneksi niin paljoa typeryksiä kuin SDP:ssä. Pitääkö se paikkansa, ettei viisaita oteta edes SDP: hen, näin puhutaan.
Niin sinähän itse osoitat miten tyhmä olet ja samanlaisia typeryksiä on Persut täynnä.
Ja lisäksi tuomioita kun monilla taustalla!!
Rinne tarvitsee rollaattorin josta pitää tukea, tuo kävely on niin heikkoa.
Voisiko eduskunta kustantaa moisen kuten myös henkilökohtaisen avustajan vaipanvaihtoa varten. Käsittääkseeni Antilla ei taivu kuin ranne tällä hetkellä eli aika heikossa hapessa on. Onkohan eduskunnassa mietitty miten toimitaan jos Antti Rinne valitaan ministeriksi kun ei hän pysty nousemaan edes yhtä rappua ministeriaitioon. Onko tilattava Pekkaniskalta nosturi paikalle kuten tällainen malli http://www.pekkaniska.com/tuotteet/muut-henkilonostimet/leguan-125-s-4wd.
Pekka Niska on kuollut.
Rinne on AY liikkeiden talutusnuorassa eli ei sen tarvitse olla terve edes päästään kun toteuttaa kaiken mitä AY liike vaatii. Lahjuksiakin tuo matka oli missä sai kohtauksen varmaan miettiessään kumpa ei kärähtäisi.
Lisää kohtauksia tulossa kun Levi-oikeudenkäynnit etenevät lahjusosaan
Antti kävelee jo peräti 150 metriä ilman nitroja... selvää pääkanisteriainesta.
Eduskuntaan tulee rollaattoriparkki ja liuta avustajia pyötätuoleineen kuskaamaan pitemmät pätkät. Ja sitten tarvitaan Inva-auto virka-autoksi. Ja jonkun pitää vielä ajatella asiat, siis puolenkymmentä avustajaa ajatushautomoksi.
Kylläpä Suomessa onkin pulaa osaajista, kun jopa kehäraakitkin täytyy vetää mukaan päivän politiikkaan. Eläkeukkohan tuo tupakkirulla on jo.
Ilmottaudun ajatushautomoon välittömästi!!! Siivoojan palkkakin riittää hyvin kunhan torkkupeitto sisältyy työsuhde-etuihin.
Eläkkeellepääsyn kriteeriksi voisikin ottaa viisi osoitettua laittomuutta
Sairas henkilö on taustavoimilleen loistava pääministeri,saavat ajaa omia tavotteitaan.
Kokoomuspersun pahantahtoista valehtelua ja öyhötystä tämä ketju alusta loppuun. Ei kannata noteerata mitenkään katkeran kokoomuspersun loputonta ulinaa ja öyhötystä.
Punikki näköjään jo panikoi tappiotaan.
Vaihda voittajiin...PerusSuomalaisiin. !
Persut ovat äänestäjiensä pettureita joten kenenkään ei pidä äänestää niitä.
Ja kaikkein vähiten kannattaa äänestää SDP:tä, siellä ne suurimmat huijarit ovat.
Se vihreä aate ja polkupyörä kuuluvat yhteen! Samoin sivarius! Ei kuitenkaan taida siellä Brysselissä sohjoa olla.
Vihreät ei tunne edes polkupyörää, mutta taksin ne tuntee, ainakin mitä on eduskunnan taksilaskuista pääteltävissä.
Enhän minä nyt niin paljoa sairauslomalla taksia käyttänyt.
Jos polkupyörällä ajamisen taito asetetaankin tärkeimmäksi.
Jalat ehkä toimii muttei pää....
Voitaisiinhan sitä mitata, kumpi päästää pidemmät curbizin suihkut.