Stadin vetreä kundi laskeutuu!

Stadin_Teppo

Hei kundit!

Stadin vetreä isoase laskeutuu näin jälleen palstalle vuosien jälkeen. Vielä pari vuotta sitten adjektiivi olisi voinut olla nuori, mutta nyt ennemminkin vetreä, vaikka ei tässä keski-ikäisiä vielä olla et sillei hei!

Tällä palstalla on ollut paljon tiedusteluja siitä, millaisia ovat Tepon myöhemmät vaiheet. No, paskaakos tässä. Ihan kivasti menee et sillei hei! Betsit osuvat maaliin yhtä hyvin kuin aiemmin, mutta eivät kuitenkaan enää aina ja joka vuosi paremmin. Tämän alan saturaatiopiste on saavutettu - ainakin Stadissa. Toisaalta alalla olisi saatanasti erilaisia tienausmahdollisuuksia, mutta ne eivät enää kiinnosta et sillei hei!

Perusperiaate ei ole muuttunut. Jos haluat tienata vedonlyönnillä, joudut lyömään muut. Tilastotiede ei riitä, tarvitaan kvalia hei!

3

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dilbert58

      Tepi on miesten mies. Tiedätte, mitä tarkoitan.

      • Mäntymies

        Tepon sukupuolesta oltiin synnytyslaitoksella montaa mieltä. Sheman kuvaa ehkä Teppoa parhaiten.


    • Gilbertti58

      Gilberitillä valuu kuola suupielistä! Kuka mainitsi sanan nuori ja kundi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      111
      3324
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      116
      2513
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      2046
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      23
      1562
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1540
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1475
    7. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      27
      960
    8. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      942
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      876
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      799
    Aihe