Eikö olisi parempi puhua totta? Eihän todellisuus muutu vaikka samaa valhettaa inttää kuinka moneen kertaan.
Valehtelu ei tee hyvää sielullekkaan.
Valehtelu ei tee hyvää sielullekkaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis kumpi valehtelee, hänkö joka on Einsteinin kanssa samaa mieltä siitä että aine on muodostunut ikuisesta energiasta vaiko se apinana itseään pitävä evokki joka on samaa mieltä Kari Enkvitsin kanssa siitä että tyhjästä oli helppo räjäyttää kosmos? Hehheh!
Einstein ei ole missään väittänyt aineen tulleen ikuisesta energiasta. Miksi kerrot omia harhaisia kuvitelmiasi muka totuutena.
Universumin kokonaisenergia on 0.
Hyvä kysymys! Minä en ole kovin pitkään ollut tällä palstalla,mutta olen ällistynyt,yllättynyt ja joskus huvittunut Uskovaisten käytöksestä ja keskustelu kyvystä. Voin rehellisesti sanoa,että Uskovaisten arvostus minun näkökulmasta on pudonnut lähelle nollaa!! Eli, potikivat käytöksellään omiin nilkkoihin!!
Viimeaikoina palstalla näyttää vain yleistyneen kreationistien inttäminen, jossa yritetään välttää keskustelua eikä keskustella. Esitetään väite ja jos siihen tulee vasta-argumentti, niin joko toistetaan sama väite kommentoimatta mitenkään vasta-argumenttia tai sitten "vastaukseksi" esitetään uusi väite ihan eri asiasta.
Normaalielämässä tuollainen käytös vaikuttaisi lähinnä häiriintyneeltä.
Olisi mielenkiintoista nähdä eri kreationismia edustavien keskeinen väittely. Olisiko se tyhjää juupas eipäs hokemista maailman tappiin.
Uskallan väittää ettei valtaosa täälläkään olevista kreationisteista tunne muita kuin sen henkilökohtaisen kristillisen kreationismin. Ja pelkästään kristillisellä kreationismilla ei ole yhteistä linjaa. Jos luomista pitäisi opettaa evoluution tilalla, niin mitä niistä versioista ja miksi juuri sitä.