https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2f7616e4-1477-400d-9ee8-b1a59b879c74
168 cm pelkkää huonoa itsetuntoa ja islamin ihanuutta.
168 cm pelkkää huonoa itsetuntoa ja islamin ihanuutta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Me emme halua suomeen näitä paskoja. Onneksi on vaalit ja voi äänestää perussuomalaisia. Oulun lapsiin kohdistuneet mamujen joukkoraiskauksetkin yhä mielessä.
Olisiko Syyrialainen vai Saudi-arabialainen.
Saatiin kymmeniä tuhansia uusmustalaisia eläteiksi ja tekemään rikoksia,
Somaleitakin on jo 30 000 kpl sitten romaanit ja..
Tuo elukka ehtii vielä puukottamaan kantasuomalaisia, jolloin teko muutuu vakavaksi.
Poliisi teki kaikkensa suojellakseen puukotttajan ulkonäköä ja nimeä. Kansa oli suuttunut ja poliisin oli nöyrryttävä.
Olikohan akassa ja uudessa sulhossakin jotain vikaa, miksi se nyksä änkesi sinne tapaamispaikalle, ex mieshän halusi tavata lapsiaan, tuskin se sitä nykyistä ukkoa ikävöi.
Että aviorikkojat saivat mitä ansaitsevat, valitettavasti mies tuomitaan tuosta ja valitettavasti vahingoitti myös lapsiaan.
Mutta mies on epäilemättä provosoitunut kun se uusi penis on ollut paikalla, järkeäkin saa käyttää ja nyt sitä ilmeisesti ei ollut?
Arabiassa nainen ei voi ottaa eroa, mutta mies voi ottaa monta vaimoa.
Tässä on hyvä tatsi uutiseen, ei paatosta, ei hymistelyä vaan pelkkää asiaa:
"Poliisi on julkaissut valokuvan Haagan sunnuntain puukotuksista epäillystä matusta, jonka poliisi päästi käpälämäkeen. Poliisin mukaan epäilty on vuonna 1985 syntynyt, 168 cm pitkä, Hayder Abduljabbar Al-Hmedavi.
Poliisi tutkii Helsingin Haagassa puukotuksia yhtenä murhan yrityksenä, yhtenä tapon yrityksenä ja kolmena törkeänä pahoinpitelynä.
Epäilty ei poliisin mukaan ole Suomen kansalainen. Poliisi ei ota kantaa epäillyn henkilön suomen kielen taitoon.
Poliisi ei myöskään yksilöi tarkemmin, missä päin epäilty voisi liikkua, vaan pyytää vihjeitä laajalta rintamalta.
Poliisi ei ota kantaa siihenkään, kuinka vaarallisesta moniosaajasta on kysymys. On kuitenkin aiheellista olettaa, että Al-Hmedavi on saattanut toimia ISIS:n riveissä, vai mistä lienee saanut puukko-osaamisen ja kyvyn kadota kielipuolena vieraassa maassa kuin tina tuhkaan.
Jeesaa jeparia ja ilmoita, jos kyseinen koneinsinööri sattuisi istahtamaan viekkuusi vaikka kympin sporassa tai muualla."
Lähde: MV 04.03.2019 18:53
Yle ei enää uutisoi aiheesta.
Erittäin hyvin integroitunut yhteiskuntaamme, huomaan.
Näinhän nämä integroituvat näköjään.
No eipä auttanut turvapaikan saanti Suomesta, kun sama " ihanan kulttuurin vaatima " tappaminen jatkui " Turvallisessa Suomessa ". Että silleen.
Näyttää sialta. Uhrit ei onneksi kunnon aitoja kantasuomalaisia.
Helpottiko, kun sait sanoa uhreista äidistä ja lapsista noin? Tuskinpa naiselta ja lapsilta on kysytty, ovatko he halunneet Suomeen tai onko tuo nainen halunnut edes vihkiytyä kyseiseen jabbarin kanssa.
Empatia on asia, joka erottaa maahanmuuttokriittiset rasisteista. jSinun tapaisten heikkolahjaisten takia meidät maahanmuuttokriittisetkin leimataan rasisteiksi.
Olisiko ajatuksesi sama, jos alkuperäissuomalainen hermoheikko viinanviemä isänsä pahoinpitelemä niin kutsuttu mies hakkaisi vaimonsa ja lapsensa kirveellä henkihieveriin?
Jotain rotia hei sentään ja katse peiliin, kurkkaapa minkälainen sika sieltä tihrustaa.
Hei rasistit, jotain rajaa!
Kyllä Jabbiksen pitää saada toteuttaa kulttuurinsa perinteiden mukainen puukkohippailu. Se on oleellinen osa hänen kotoutumisprosessiaan.
Jos vanha kunnon verikosto häneltä kielletään, on riskinä radikalisoituminen ja terroritekoihin ryhtyminen.
Tyypillinen pieni munainen, heikon itsetunnon omaava yksinkertainen muslimi.
Pitää nyt sallia niitä toisenlaisten kulttuurien tapoja nehän vaan rikastuttavat myös meidän kulttuuriamme.
Suomalaisten tulisi myös omaksua joidenkin kulttuurien hyviä tapoja eikä tyrkyttää oman kulttuurin huonoja tapoja muille!
Vtun poliisikrvät päästi mokoman jatkamaan tapporeissuaan. Poliisisiat vain kesskittyvät kiusaman kanslaisia pitämällä ylinpeusratsioita, Stna kun joku pistäisi nuo pskalakit järjstykseen prkle.
Päivi Nerg tietää... kysykää häneltä.
Hän on yksi meistä.t. Suomen piispat ry.
Tiedätkö, onko Haagan muslimi puukottaja ehkä naapurissasi?
Suomalaisia suvakkeja on varoitettu jo monta kertaa siitä että ei kannattaisi majoittaa paperittomia maahantulijoita niin sama koskee myös tällaisia karkulaisia siinä voi mennä henki.