KAIKKI muut puolueet toimivat siten, että maamme ei-suomalaistuu mahdollisimman pian! Nykytahdilla jo 30 vuoden päästä suomalaiset ovat vähemmistönä omassa maassaan!?
Nämä karut faktat on hyvä muistaa, kun eduskuntavaalit lähestyvät...
Nämä karut faktat on hyvä muistaa, kun eduskuntavaalit lähestyvät...
Vastaukset 12
Vanhimmat
ST on toki myös jonkin verran suomalaisen Suomen puolesta, mutta sile annetut äänet menevät hukkaan.
Kyllä on taas varsinaiset putkiaivot liikkeellä. Lukeeko PS mitään muuta kuin Aku Ankkaa?
Puolue ei lue eikä voikaan lukea mitään, koska se ei ole henkilö ja omaa lukutaitoa.
Sen sijaan sinä olet typerys ja EHKÄ omaat lukutaidon, mutta kuitenkaan et lue mitään muuta kuin korkeintaan sarjakuvia.
Ei lue edes Aku Ankkaa! Sama veisu oli persuilla 2011 ja 2015. Kun menivät hallitukseen 2015 niin se puolustaminen näkyi. Olivat kuin kusi sukassa. Nyt persut syyttävät omista teoistaan muita. Taitaa olla kyse suuresta ymmärtämisen puutteesta!
Huomatkaa kun pari suomalaisvastaista vasuria ei osaa kommentoida itse avausta vaan höpöttävät jostain Aku Ankasta!? ;-)
Haitalliset vieraslajit (engl. invasive species) ovat niitä, joiden katsotaan vaikuttavan negatiivisesti joko alkuperäiseen ekosysteemiin tai ihmisen talouteen. Vieraslajit voivat kilpailla tai risteytyä luonnossa alkuperäisten lajien kanssa, saalistaa niitä tai levittää tauteja ja loisia. Monesti niiltä myös puuttuvat luontaiset viholliset, saalistajat tai loiset. Joissakin tapauksissa kokonaisen elinympäristön rakenne ja ravintoketjut voivat muuttua voimakkaasti runsastuvan vieraslajin takia. Jos vieraslajilla on sama ekolokero kuin alkuperäisellä lajilla, se voi syrjäyttää alkuperäisen lajin tai kaventaa sen elinaluetta.
Me köyhät äänestämme taas kokoomusta.. Kaipaamme ruoskaa ja vettäleipää..
Elämän perusta, johon me voidaan vaikuttaa on maassa, koko ekosysteemissä, mikä elämän rakenteita ylläpitää. Nyt nämä rakenteet ovat elämän rikkauden, jatkuvuuden kannalta heikentyneet ja suuntaus jatkuu samanlaisena eli huominen on tätä päivää huonompi jne.
Suurin sana ei ole ns. viisaus, vaan ymmärrys. Yksilö, kuten korkeassa asemassa oleva voi olla näennäisesti, yleisesti viisas, mutta ymmärrys puuttuu. Tästä johtuu se, että puuhaillaan toisarvoisten asioiden parissa eikä ymmärretä oikeasti mikä on kaiken perusta. On kuin talon rakentaisi puun latvaan, joskushan se sieltä alas romahtaa.
Perussuomalaiset ovat liiaksi yhdenasian asialla, eivätkä käsitä lainkaan kokonaisuutta. He ovat mukana samassa tuhovoimaa tuottavassa talouskasvu uskossa, kuin valtapuolueetkin.
Erittäin huonolta vaikuttaa tulevaisuus tänä päivänä. Meillä kaikilla on edessä romahdus, koko ihmiskunnalla, se johtuu siitä, että ei ymmärretä mikä tämä elämää ylläpitävä systeemi on, suuret ihmismassat tekee pieniä asioita joka päivä väärin, syntyy valtavia ongelmia.
Elämän kokonaismäärä vähenee, ihmiset lisääntyy aikansa, kunnes saavat lopulta sen mihin ovat ihmiskuntana pyrkineet.
Soinin synnit estää persuja äänestämästä..
PS hylkäsi takinkääntäjä Soinin, joten kommenttisi on epäloogisuudessaan suorastaan naurettava.
Mille naurat? Soini ja sen kamut persuina hyväksyi aluksi kaikki leikkaukset.
PS on koko maan loppu!