Älkää hyvät naapurit alkako vehtaamaan missään asiassa Kauhavan kanssa,teille ei tule kuin maksajan osa Kauhavan pöhötaudissa.Kantakauhavan keskustaan kaikki mahdollinen se on pelin henki.
Kiertäkää Kauhava kaukaa
6
146
Vastaukset
- rajaseutu
Evijärvi, tyhjääkin tyhjempi kylä missä ei ole mitään. Ei Kauhava ole teistä kiinnostunut.
- itsenäinenkunta
Kanta homeisilla on paljon huviloita Evijärvellä ainaki ne on kiinnostanu Kauhavalaisia. Ei hän teillä ole vettä muualla kuin lummukan sorakuopilla.
- Hyvääon
Haen palvelut lappajärven tk.sta
- Dorka
Hae tosiaan diapamis sieltä.
- kuntapäättäjät
Evijärvi mukana maksumiehenä Kantakauhavan 20 miljoonan sotekeskuksessa, joka hoitaa potilaita 20 kilometrin säteellä, muut jää hoidotta.
Ei se hullu ole, joka pyytää, vaan se joka maksaa!
Evijärveläiset vanhukset hoidetaan homeisessa vanhainkodissa ja lapset sädesienen täyttämässä päiväkodissa. Niin paljon arvostusta omat päättäjät antavat kuntalaisilleen!!! - rikosilmoituksiamyös
kuntapäättäjät kirjoitti:
Evijärvi mukana maksumiehenä Kantakauhavan 20 miljoonan sotekeskuksessa, joka hoitaa potilaita 20 kilometrin säteellä, muut jää hoidotta.
Ei se hullu ole, joka pyytää, vaan se joka maksaa!
Evijärveläiset vanhukset hoidetaan homeisessa vanhainkodissa ja lapset sädesienen täyttämässä päiväkodissa. Niin paljon arvostusta omat päättäjät antavat kuntalaisilleen!!!Avin työsuojeluun nopeasti ilmoituksia, jos pienten lasten terveys on uhattuna ja siihen ei puututa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1766446Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto775329Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143725Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223355Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1792715Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742325Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val391665Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191586- 981326