Seitsemän tähden liike, ske, liike nyt, itsenäisyyspuolue, perussuomalaiset ja kristillisdemokraatit.
Uusi hallitus voisi olla
Dreamteam_
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Saavatko nuo neljä ensimmäistä jurnuttajaa jokainen edes yhden kansanedustajan?
Miksi toi eka tarvii tähteitä noin lukuisasti ?
Ipu olisi virkistävä poikkeus. Suoraa demokratiaa ajavat ovat aina virkistäviä. Jurttalan mulattilassa suora demokratia on kyllä aivan liian arjalainen vaihtoehto jurttien kehitystasoon nähden. Saivarrellaan mieluummin maailman tappiin mädästä puoluepolitiikasta ja jurttakähmäreistä.
Haplontit johtoon!
Tuohan olisi unelmahallitus, ja Suomen kansan edun mukainen.
Mutta ei, samat tollot sinne tullaan äänestämään kuin aina ennenkin, ja asiat pysyvät yhtä perseellään kuin aina ennenkin.
14 vuoden sotesähellyksen jälkeen voidaan nykyiset isot puolueet laittaa jäähylle miettimään tekojaan.
Jollei ole tyytyväinen nykymenoon voi vaikka äänestää jotain näistä.
Yhtään päätöstä ei tuollaine rupusakki pystyisi tekemään. Tukkanuottasilla oltaisiin joka päivä. Käräjiä käytäisiin!
Niin Kansalaispuolueelle oikeusministerin salkku, jotta se voisi sotia tehokkaasti 7 Staran porukkaa vastaan eli Väyrystä.