köyhien tilanne

jos oot kotona, muiden puheet ja pienetki liikahtelut kuulet
omaan huoneesees

rikkaat taas asuu kartanoissa, oma rauha
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näinhän se on. Kartanoita on pilvinpimein. Köyhä-ressukka betonilaatikossaan näke nälkää ja janoonkin on vain kotitekoista kiljua, sillä vesikin on liian kallista!
Köyhän pitänee ryhtyä lottoamaan, jos aikoo edistyä kartanohankkeissaan, joka on; kartanot maantasalle tai naimaan kartanon rouvaa tai herraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käteen.jaLottoa kirjoitti:

jos oot kotona, muiden puheet ja pienetki liikahtelut kuulet
omaan huoneesees

rikkaat taas asuu kartanoissa, oma rauha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu