Miksi Matti Nykänen suurin legenda?

Siksi että mies urheilumenestyksensä lisäksi ryyppäsi,rälläsi ja tappeli. Hiljaisesti elävät legendat eivät kiinnosta ihmisiä yhtä paljon.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kantanut V-tyyli pitkälle....

Äänestä
  • Kyllä kantoi.

    Äänestä

  • matin uran alkuajoilla hän ei ollut erityisen tykätty mies. ei ainakaan jyväskylän yöelämässä. ylimielinen käytös johti usein myös tilanteen eskaloitumiseen,

    Äänestä

"ryyppäsi,rälläsi ja tappeli",siis eli normaalia elämää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Teiskolainen kirjoitti:

Siksi että mies urheilumenestyksensä lisäksi ryyppäsi,rälläsi ja tappeli. Hiljaisesti elävät legendat eivät kiinnosta ihmisiä yhtä paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu