Seinäjoki saa uuden herran ja hidalgon ensi vuonna kun Rasinmäen Jorma lähtee vetämään! Kenestä tulee uusi kalifi kalifin paikalle?
Vastaukset 24
- loppumatonAVARA
Irti maakunnasta, on hyvä jotta seinäjoki ottasi oman suunnan, eikä nutuittaisi maakuntaa mitenkään ja pärjäisi niinkuin omillaan, maakunnan yhteiset laitokset vain sioitettaisiin muualle ja näin seinäjoki olisi vapaa kuin pulmunen harrastelemaan AVARUUTTAAN sieltä löytyy tilaa.
- seinäjoenhohde
Ei seinäjoen kannata antaa maakuntasen ryöstää tätä idolia jot kyllä seinäjoki pärjää ja hyvin omillaan ja omin aatoksin.
- Velkaaaa
Velkaantuneen perinnön saa seuraaja. Eikä pormestarimallia, sillä poliitikot ei saa mitään muuta, kuin sekasortoa aikaan. Täällä varmaan haluja olisi monellakin, mutta kyvyt puuttuu. Ammattijohtajaa etsimään nyt heti., joka pystyy pitkäjänteiseen ja suunnitelmalliseen johtamiseen.
- nuppunenseinäjoki
Mahahtava seinäjoki, eitkai tuossa ole muutakuin pitää ja päästää, mutta mihin !
- Eipoliitikolle
Ammattijohtaja eikä mitään poliittista broileria. Seurusteluupseereita löytyy jo nyt ihan riittävästi syömässä veroeuroja.
- Yksinkertaistaa
Poliitikot voi hakea virkaa muiden hakijoiden joukossa ja käydä soveltuvuusteissä. Jos on hyvä niin tulee valituksi ja ellei niin voi jatkaa poliittista uraa. Pormestareita ei kaivata tähän kaupunkiin.
- Pöh
No mitä se lähtee vetämään? Rekeä vai norttia?
- pienesporukaspäättää
On seinäjoella varaa katsella vaikka minkalainen tähtitieteilijä keulaan, kaukana on sitten hyvä pitää palaveria, joo ei tihku tietoa tietovuotoa maakuntiinkaan.
- Jyulfr
Osa on jo hakenutkin kaikkia mahdollisia johtajanvirkoja, mutta ei vain huolita.
- ulof
Näkemiin kukaan ei kaipaa.
- sundmann
vanha sanonta kuuluu...rottakin jättää uppoavan laivan
- vaItaaja
Kauhavan kaupunginjohtaja on kuin luotu tehtävään. Kauhavalla on velkaa ja talous pahasti pakkasella ja väsätään ylisuurta sotekeskusta, vaikka mitään sotea ei ole tiedossa ja rotat kaahivat jo uppoavan laivan laidan yli.
Liitetään Kauhava Seinäjokeen, niin johtajan ei tarvitse edes muuttaa. Saadaan Lapua siinä rytäkässä kaupan päälle, kun eivät uskalla panna hanttiin.
Tällä konstilla kasvamme reilusti suuremmaksi kuin Vaasa ja talouden numeroissa vieläkin suuremmaksi. Etumerkistä ei oo niin väliä, kunhan ollaan isoja.- Seurusteluupseeri
Lumio haki kuntaliittohon kuinka kävi. Ottakaa ukon taustat selville niin tuutta ehkä toisiin ajatuksiin
- viivotin
Menöökö vetämhä viivoja siltsun kans tangomarkkinoolle
- hhhhhhhhhhhhhh
Ei oo Kauhavan alijäämä Lumion syytä ne on keleheh Ala-Härmälääset
- jarppak
tulihan se sieltä taas joltain vaikka miljardien velan kustannuksella ja kuntalaisten verojen nostolla pitää olla piree ja paree kun vaasa....vittu mitä hulluutta. pitäs ny ensin perustaa se tegnologiakeskus jos lukee tän päivän lehteä,ja laajentaa lentokentälle muutakin kun rekkojen peruutuspaikka.
ilmeisesti noille isoille yrityksille siellä on aivan sama onko sote/ei oo..sairaala/ei oo..muutamia yksityisiä 24h mitä tyämiehet käyttää..
ja ite oon siinä sote-talon työmaalla konekuskina,salaa kuunellu kyllä meinaa ainakin että 24h tulee kun tilat tuplaantuu ja uus parkkitalon pala tulee.. en toki tiedä oon vaan kaivinkone kuski - Marssilainen
Avaruuteen on matkaa
- vapaalla-alas
Kyllä seinäjoeta, kenttää jo nostetaan pystyy ja sähköraketilla raketeilla sitten kyläillään
Eiku sitte ehdotuksia seuraajasta kehiin!
- NilleViinistö
Pasi Kivisaari, jos ei pääse etuskuntaan ja ministeriksi
- Eiikään
Mikä vitsi!
- kalletra
tulis ny joku helsinkiläinen nainen joka puhuu äidinkielenään ruotsia saatas vähän järkeä kaupunkiin..häh
- ammattinaope
Ai Pasiko opettajan vakanssilla. Nauraa naurismaan aidatkin. Jos on liikunnanope ekaluokkalaisille niin ei se kuntajohtajaa tee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀59971- 78885
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi18860Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R52786Huh huh...
Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik208691- 38559
- 43546
Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni39515- 47495
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,37449