Persut kantaa vastuun Suomalaisista !

Mutta ei maahanmuuttajista. Muilla puolueilla tilanne on toisinpäin. Suomalaiset joutaa tunkiolle, mutta mamuista pidetään hyvää huolta.
1455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Se on ollut suuntaus liian kauan. Muilla puolueilla.
Onneksi on perussuomalaiset jotka pitävät edes ääntä, kun muut jarruttelevat.
Outoa käytöstä muilta puolueilta.
Siksi äänestän perussuomalaisia, mutta Soini sinisineen saa mennä vaikka ulapalle.

Äänestä

Persut ei kanna vastuuta edes itsestään saati muista. Vastuunkanto tarkoittaa halua mennä hallitukseen asioita hoitamaan ja kompromisseja tekemään. Tähän ei persuista ole,vaan kakaramaiseen öyhötykseen pystytään.

Äänestä
  • Samaa mieltä siitä, että vastuunkanto tässä tapauksessa tarkoittaa kykyä yhteistyöhön. Vain yhteistyöllä saadaan asiat kuntoon Suomessa. Sooloilu ei kanna pitkälle.

    Äänestä

Muut puolueet haluaa viedä suomalaisilta ruoankin suusta

Äänestä

Sanot, että persut kantaa vastuun suomalaisista. Missä se näkyy? Vanhukset ovat heitteillä, työttömyys kasvaa.

Äänestä
  • Persut kantaa vastuun, jos pääsevät hallitukseen, ja ovat yrittäneet kantaa vastuun jo opposiotiossa, mutta mikä on tulos. Pöpilä, ja Urpo heittää roskiin kaikki vastuulliset ehdotukset !!!

    Äänestä

  • hallituksessa.kantavat kirjoitti:

    Persut kantaa vastuun, jos pääsevät hallitukseen, ja ovat yrittäneet kantaa vastuun jo opposiotiossa, mutta mikä on tulos. Pöpilä, ja Urpo heittää roskiin kaikki vastuulliset ehdotukset !!!

    "jos pääsevät hallitukseen" ??

    Etkö tiedä, että Persut OVAT hallituksessa ?

    Äänestä

Öyhötys ja valehtelu ei ole vastuunkantoa tai yhteistyötä! Persut kunnissakin kykenee vain laittamaan kapuloita rattaisiin ja valituksia tekemään.
Persu ei koskaan ajattele muuta kuin itseään.

Äänestä
  • Älä puhu sinisistä?!!

    Äänestä

Kokoomuksen T.Nurmi kantaa vastuun vain itsestään.

Äänestä

Saako persut luikuroida kun muutkin tekee? Ettekö siis halua parempaa?

Äänestä
  • Lue edellinen kommentti. Kokoomuksen edustajat mättää veronmaksajien rahat omille tileilleen tekemättä päivääkään töitä.

    Äänestä

No eipä sitten äänestetä persuja. Ne haluaa vain osille muitten kanssa.
Onko joku muu porukka mikä haluaa tosissaan muuttaa asioita?

Äänestä
  • No taidan sitten äänestää persuja. Ei ole muuta vaihtoehtoa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ääni_persuille kirjoitti:

Mutta ei maahanmuuttajista. Muilla puolueilla tilanne on toisinpäin. Suomalaiset joutaa tunkiolle, mutta mamuista pidetään hyvää huolta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu