Minne ilmoitan

Epätietoine

Meillä kissaemo löi käpälällä poikastaan, jolloin pentu valitti. Minne teen ilmoituksen, lastenvalvontaan, hätäkeskukseen vai eläinlääkärille.

4

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hiljaistapitää

      Onpa aika pitkää.

    • Anonyymi

      Perussuomalaisten puoluetoimistoon kuten muutkin tuonkaltaiset huuhaailmoitukset. Siellä Matti Putkonen kyynel silmäkulmassa nyyhkyttäen kauhistelee näitä viherpipertäjien suojeluvaleuutisointia. Musti ja Murri jää ilman ruokaa jos suomessa rajoitetaan nautakarjan pitoa. Niiskutiniiskuti, voi ... voi, kun tuli paha mieli kun kissaemo löi käpälällä pentuansa.

      Mikä "vadelma" teitä persuja tässä maailmassa ja sen menossa vaivaa. Kasvakaa aikuisiksi.

      • Anonyymi

        vihhervasemmistolaisille ei uskalla luovuttaa kun suojeilvat jo delfiinitkin kadoksiin suomesta ja sama tavoite muiden eläinten kohdalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vihhervasemmistolaisille ei uskalla luovuttaa kun suojeilvat jo delfiinitkin kadoksiin suomesta ja sama tavoite muiden eläinten kohdalla.

        Milloin delfiinit ovat eläneet luonnonvaraisina Suomessa? :'D Miksi vaatia, että Suomessa onlisi delfiinejä? Sinun pällistelyn iloksesiko niitä pitäisi vangittuina pitää ja kuljetella tankeissa?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      461
      2775
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2615
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      267
      1575
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1174
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      440
      1121
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1088
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      960
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      928
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      879
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      875
    Aihe