Pohjois-Karjalan käräjäoikeus päätti

vapauttaa irakilaisen lapsenraiskaajan.


Syynä oli se, että hemmo omien sanojen mukaan opiskelee kansalaisopiston tyylisessä opistossa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f2b5b676-6bf3-47c1-ba96-226056ecf727
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rangaistus voisi olla hyvitysvelka omiin nimiin, joka näkyisi luottotiedoissa, rikosrekisterissä, ulosotossa ja jota paetakseen tyypin pitää poistua maasta eikä palata koskaan. Ei yhteiskunnan tule maksaa noita rötöstelyjä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


runkkaaja kirjoitti:

vapauttaa irakilaisen lapsenraiskaajan.


Syynä oli se, että hemmo omien sanojen mukaan opiskelee kansalaisopiston tyylisessä opistossa.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f2b5b676-6bf3-47c1-ba96-226056ecf727

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu