Haukkuvat puunhakkaajaa idiootiksi

Vituttaa kun haukkuvat puunhakkaajaa idiootiksi ja sitten ite paukuttavat salilla jotai renkaita lekalla ja köysiä vetkuttelevat. Perkele!

5

298

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eimuskelimies

      Ota heidän kanssa kilpailu. Pullo kossua on maksu että pääsevät mukaan kisaan. Ja se kisa kasa halkoja vaikka puolessa tunnissa. Ja sillä jolla on ison kasa ottaa kossu pullot parempaan talteen.
      Minä olin armeijan jälkeen betoni firmassa hommissa, Enkä ole muskeli miehen näköinen silloin.
      Paikalle tuli tyyppi komeella autollaan ja osti 25kg betoni säkkejä 20 kappaletta. Minä hain trukilla varastosta pallin ja sen auton vierelle. Tarvitseeko mun lastata ne sulle vai pärjäätkö itse, Minä siltä karjulta kyselin. MIES lastaa kyllä itsekin mokomat säkit. Ukko otti kaksi säkkiä ja lastas ne peräkärryynsä.Ei pysty edes 5 säkkiä lastaamaan sanoi mulle pomoni. Ei varmasti heti näkee karjusta se on vain lumetta sen muskelit. 3 säkin jälkeen se piteli lavan reunasta kiinni. Oli ukko poikki sen kunto oli poissa. Meikäläinen ei muskeli kasa hoiti homman kotiin, eli lastasin loput sille
      siihen peräkärryyn. Tuleeko vielä jotain muutakin mulla rupes juuri veri kiertämään, Minä sanoin sille ukolle ja vein loput säkit takas katon alle.

      • Sulla on kyllä isot säkit.


      • Anonyymi

        Tämä on kyllä ihan tosi juttu, ei niistä muskeleista mihinkään töihin ole, ei niillä ole voimaa, eikä taitoa nostaa. Mies, joka nostaa 150-200kg salilla ja ei pysty nostamaan 40-50kg pesukonetta autoon, niitä surkeita olen nähnyt. Mutta 70-80 kiloinen hoikka kaveri, joka on tehnyt töitä, nostaa helposti ja lastaa trukkilavalle 30-40 säkkiä vaikka apulantaa, jotka on 50kg säkeissä. Pillerivillet nostaa vain muutaman sekunnin tangosta,mutta ei tunteja mitään raskasta,missä tulee hiki. Pizzalla ja kaljalla ei tule, kuin läskikasoja.


    • Anonyymi

      Suosittelen mietaa consulting konsultointia

    • Anonyymi

      Apulantasäkki on tosin ollut jo monia vuosikymmeniä 40 kg ja mutta hankalampi muodoltaan ja liukkaampi kuin muinainen laajakylkinen löysempi 50 kg joten siinä tarvitsee enemmän ruutia ja nostotekniikkaa että käsissä pysyy . Terveisin monta sataa tonnia säkkejä nostellut koko ikänsä muskeliton ruipelo vanha pappa .

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe