Voivatko britit osallistua eurovaaleihin?

Eikös sen pitäisi olla ehdoton takaraja? Ei uudessa EU-parlamentissa voi olla brittejä?!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos ei eroa ennen vaaleja niin on osallistuttava vaaleihin.

Äänestä
  • Eli juuri nuo vaalit ovat ehdoton takaraja; jos eroaa vaalien jälkeen, niin MEPpien on otettava hatkat ja jää tyhjät istuimet....kuinkas ne täytetään?
    -muut jakavat tulosten suhteessa??

    Äänestä

  • kaksinkertaista- kirjoitti:

    Eli juuri nuo vaalit ovat ehdoton takaraja; jos eroaa vaalien jälkeen, niin MEPpien on otettava hatkat ja jää tyhjät istuimet....kuinkas ne täytetään?
    -muut jakavat tulosten suhteessa??

    Jatkoaikaa tokokuulle, eli ovat EU:n jäseniä vielä.

    Äänestä

  • Koira_haudattuna kirjoitti:

    Jatkoaikaa tokokuulle, eli ovat EU:n jäseniä vielä.

    Toukokuu - the MAY elections...heheee

    Äänestä

  • Turha pelko pois!Britania lähtee 12,04 2019,sopimus ei mene läpi millään hinnalla parlamentissa,uusia vaaleja ei ehditä järjestää,Mer ei ehdi erota muuten kaaos olisi vieläkin kovenpi,kova Brexit tulee,EU on jo hajonnut ainakin osittain,säröjä on kuin vanhassa kivitalossa,maa järisee 12,04 ,valmistautukaa maailma muuttuu!
    https://www.youtube.com/watch?v=4cNImXzQ_bg

    Äänestä

Brexitistä tuli sellainen show, ettei loppua ole näkyvissä. Ei tiennyt John Cameron, mitä teki, kun antoi kansan päättää parlamentille kuuluvasta asiasta.
Nyt jos Theresa May antaisi kansalle samalla lailla valtuudet, tulos olisi ihan varmasti päinvastainen.

Brexit: You can check out any time, but you can never leave!


PS: missä muuten Cameron piileksii?

Äänestä
  • Ei se parlamentille kuulu vaan nimenomaan kansalle, poliitikoilla on kova halu päästä räpeltämään omien mielihalujensa mukaan.
    Cameron ansaitsee tunnustuksen selkärankaisuudestaan. Moni ei olisi uskaltanut.

    Äänestä

  • Älä puhu pötyä!Jos vaalit pidettäisiin uudestaan se olisi pahenpi jytky Britanian itsetunnolle joten antaa kansan sanoa mielipiteensä ja pulinat pois!

    Äänestä

Tuo Cameronin piileskely on kyllä hupaisaa. Kumma kun brittilehdet eivät saa hiipparilta kommentteja. Cameronhan on tyypillinen kolonialismin jälkituote. Koulutkin käydään poikaporukassa, joten eivät saa mitään käsitystä normibritin elämästä ja ylimielisyys kostautui.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


woemahoton kirjoitti:

Eikös sen pitäisi olla ehdoton takaraja? Ei uudessa EU-parlamentissa voi olla brittejä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu