Kannattaa katso huomenna klo 21:15 eli siis lauantaina 23.3. TV 7:lta loistava dokkari Lutherin kahdet kasvot. Kertoo Lutherin antisemitismistä yhtään kaunistelematta. Katso dokkari alta: https://youtu.be/9z1ikGBmR0I
Lutherin kahdet kasvot
8
62
Vastaukset
- Laskuntulos
Kristitty.net on kastettu Lutherin kasteella!
Sapattia hän rikkoo kirjoittelemalla tänne.
Vastaappa kr.net näihin kysymyksiin.
1. Oliko Johanneksen upotuskaste Jumalasta vai ihmisistä?
2. Kerroppa meille, kun olet "suuri kielitieteilijä" mitä tarkoittaa sana "baptist".
Se mainitaan Jeesuksen opetuslasten ja kristittyjen kasteen yhteydessä. - eijuutalainen
Talmudin kauheudet
Juutalaisuus sen rasistisimmassa ja fanaattisimmassa merkityksessään ei oikeastaan ole mikään uskonto, vaan mielipuolinen ”juutalaisen kansan” ylistysohjelma. Talmudin ja muiden rabbiinisen kirjallisuuden anti on niin irvokasta, että sitä on vaikeaa julkistaa. Tässä kuitenkin joitakin esimerkkejä:
Keritoth 6b: Ei-juutalaiset eivät ole ihmisiä.
Kiddushin 68a: Ei-juutalaiset ovat eläimiä, aaseja.
Midrash Talpioth 225d: Jehova (Jumala) loi ei-juutalaiset ihmisen muotoisiksi, niin ettei eläinten muotoisten eläinten tarvitse palvella juutalaisia. Ei-juutalainen (esim. kristitty) on niin ollen ihmishahmon omaava eläin, joka on palveltava juutalaista yötä päivää. Heitä ei voi koskaan vapauttaa tästä palvelusta.
Choschen Hammishpat 227: ”Raamattu sanoo: ’Älä huijaa lähimmäistäsi’, mutta ei-juutalaiset eivät ole lähimmäisiämme vaan, kuten sanottu, pahempia kuin koirat.”
Jebamoth 98a: Kaikki ei-juutalaisten lapset ovat oikeudellisesti äpäriä, koska ei-juutalaiset ovat vain eläimiä.
Sepher Or Israel 177b: Ota kristityt hengiltä; tapa heidät, niin miellytät Jumalaa kuin suitsuttaisit hänelle.
Sanhedrin 106a,b: Maria oli huora; Jeesus oli paha mies.
Orach Chaim, 113: Vältettävä osoittamasta kunnioitusta Jeesusta kohtaan.
Hullin 91b: Juutalaisilla on enkeleitä suurempi arvo. - Oikaiskaatsekkaan
Konservatiivisissa uutisseteissä tuli hienoa tavaraa tiedonjanoisille.
- älkääeksykö
https://www.youtube.com/watch?v=vAwKuEbqugQ
Paavikin on varsinainen peto. - Eenokki12
Luterilaisuus palstalta poistettiin heti talmudista kertova totuus joten siinä palstalla häärii joku ympärileikkaamaton talmudilainen. Lutheria saa vääristellä, halveksia, pilkata surutta mutta talmudia ei saa loukata luterilaisella palstalla koska ilmeisesti se on sielläkin pyhä kirja?
- uupps
Taitaa ole siellä lutherilaiset palstalla, niin kuin täälläkin, hebrealainen-antti wuoltee ylläpidossa.
älkääeksykö, olen katolinen. Aiotka tappaa minut?
- Eenokki12
Me emme tapa emme mene armeijaan emme ole katolisia joita pelkäämme koska tiedämme heidän olevan yhä inkvisition katolisia puolustajia, pahempia kuin Hitler.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016153
- 2123406
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183335Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663298Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162515Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242494Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282353- 2702081
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441646- 251417