Pekka Haavisto ei ole oppinut mitään

Kertoi juuri ylellä että heidän sukupolvi oli nuorena varma että maailma tuhoutuu kymmenessä vuodessa koska tulee ydinsota

Nyt nuo hörhöt luulevat että maailma tuhoutuu kymmenessä vuodessa ilmastonmuutokseen
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei maailma tuhoudu vaikka tulisi täysimittainen ydinsota, vedenpaisumus, jääkausi tms. Elämä maapallolla muuttaa vain muotoaan ja eläin kasvilajisto muuttuu. Silloin saattaa olla pieni toive siitä, että muille lajeille haitallinen apina (Homo sapiens) katoaa tai taantuu voimakkaasti nykyisestä.

Äänestä

Sähkölaskusta kaikki voi päätellä mitä sai aikaan P Haavisto. Ja nousua laskuun pukkaa joten kannataa katsoa ketä äänestää, ettei käy veden kanssa samoin tai jonkun muun perstarpeen.

Äänestä
  • Kai se liito-oravien puu kuitenkin säilyy, tapahtui mitä tahansa?

    Äänestä

Ole rasisti hiljaa.

Äänestä

Ei ne opi mitään, jonninjoutavia hokevat vain, milloin mistäkin aiheesta.

Äänestä

Pelottelu on politiikassa se juttu, milloin se on ydinsota, saateet, Afrikan nälänhätä ja nyt viimeisenä villityksenä ilmastonmuutos. Kaava menee siten, että yhtäkkiä kaikki hokee samaa, tosiaankin yhtä sanaa ja tätä kestää n. parisen vuotta. Sitten kaikki aivan yhtäkkiä lopettavat sen taikasanan toistamisen ja tulee hiljaista, kunnes jostain tulee aivan samaa kaavaan noudattaen uusi sana, joka on jokaisen huulilla. Näitä on tullut nähtyä lukuisia ja kieltämättä vähän on jo kyyninen olo.

Äänestä

Pelolla rahaa tai valtaa, yksi vanhimpia kikkoja.

Äänestä

Eihän pelkkä ylioppilas voi kaikkea tietää. Pekan olisi kannattanut käydä koulua ja hankkia ammatti, mutta sittenhän hän ei olisi vihreä, vaan työtä tekevä.

Äänestä

Pekka ihmettelee ettei ole saanut anttoonia raskaaksi vaikka korvat luimussa on nainut :)

Äänestä
  • Liukuvoiteissa on ehkäisyä, että ei peräsuoli kuumene.

    Äänestä

Tämä maailma tulee tuhoutumaan vihreään mädätykseen. Se on ainoa ja todellinen uhka.

Äänestä

Joku tutkinto olisi tosiaan kannattanut lukea. Ymmärrys asioihin olisi parantunut. Nyt mennään lähinnä musta tuntuu periaatteella.

Äänestä

Niin ja kaikista naurettavin on se täys hörhöjen porukka joka täysin uskoo salaliittoteorioihin kansan vaihtamisesta ja maan tuhoutumiseen maahanmuuton tai luonnonsuojelun takia. Poloiset on saatu tuolla pelottelemisella sekaisin kuin seinäkello.

Äänestä

Homomiehillä -naisten tavoin- tunteet menevät järjen ja faktojen edellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eitajunnuironiaa kirjoitti:

Kertoi juuri ylellä että heidän sukupolvi oli nuorena varma että maailma tuhoutuu kymmenessä vuodessa koska tulee ydinsota

Nyt nuo hörhöt luulevat että maailma tuhoutuu kymmenessä vuodessa ilmastonmuutokseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu