Taas joku pitänyt kuskata Kuopioon saakka tuhlaamaan tehohoidossa yhteiskunnan rahoja:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4433f422-098e-4798-985f-f22ea635f4c1
Kallis kansalainen
oma_syy_tietenkin
3
109
Vastaukset
- kepukokusettaa
Onko myös mahdollista, että iäkkäille ihmiselle lähetetään verokortti ja siitä peritään lähetysmaksu?
- kepusuomi
En ota yhtään kirjettä vastaan mistä maksua kysellään, lähettäkää kh-kutsunne vaikka kirjekyyhkyllä jos haluatte että se tulee perille. Minulla ei ole täällä mitään puolustettavaa edes sen 7,50€ edestä. Minä en riistäjäkepuli sipilän suomea puolusta.
- umbelooo
Tuohan on jo vanha juttu eli ei taas vaan joskus viikkoja sitten. Pientä tarkkuutta kirjoitteluun toivoisi vaikka se on turhaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303773törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283120Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691686- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849