Täällä haukutaan poliisia

Löytyykö jotain hyvääkin sanottavaa poliisista ja poliisin työstä yleensä?
Onko poliisi jollain tapaa onnistunut ratkaisemaan maahanmuuttoon liittyviä ongelmia?

Sana on vapaa, kertokaa omia kokemuksia tai ajatuksista yleisesti!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Supon tutkija Pekka Hiltunen. Asiallinen ja uskottava. Luotan.

Äänestä

Löytyykö jotain hyvääkin sanottavaa...?

Keijo Kaarisade!

Äänestä

Suomalaiset poliisit ovat yleensä isänmaallisia ja suomenmielisiä. Mutta valtaeliittiin kuuluvat ylimmät poliisijohtajat eivät ole. Juuri siksi heidät on valittukin asemiinsa. Sama koskee sitä yhtä netin "vihapuhetta" valvovaa poliisinilkkiä.

Äänestä
  • Nuo ylemmät poliisit vaikuttavat siltä että eivät he Suomesta välitä, heistä on vain kiva matkustella ja verkostoitua ja sähläillä kaikenlaisia ideoitaan julkisella rahoituksella. Pääasia että itsellä ja omalla porukalla on kivaa.

    Siis kuten vihreät ja vasemmisto. Eivät eroa näistä mitenkään.

    Toivottavasti ylemmällä tasolla on joitain fiksujakin. Saisivat näkyä julkisuudessakin.

    Sääli vain että näyttää siltä että sisäministeriökin on täynnä kahjoja.

    Kentällä on varmaan paljon ihan asiallista porukkaa.

    Äänestä

  • "Suomalaiset poliisit ovat yleensä isänmaallisia ja suomenmielisiä"
    Paskat on. Niin innolla kaikki hyökkäävät kansallismielisten kimppuun aina kun voivat.

    Äänestä

  • cvbncv kirjoitti:

    "Suomalaiset poliisit ovat yleensä isänmaallisia ja suomenmielisiä"
    Paskat on. Niin innolla kaikki hyökkäävät kansallismielisten kimppuun aina kun voivat.

    Poliisien kaksi selvästi suosituinta puoluetta ovat Kokoomus ja Perussuomalaiset. Poliisilaitos on kuin armeija eli komenmtoketju on ehdoton. On siis tehtävä, mitä ylhäältä sanotaan tai tulee potkut. Mautulvaa vastaisten mielenosoitusten aikana poliisit keskittyivät suojaamaan osallistujia äärivasureiden ja anarkistien hyökkäyksiltä.

    Äänestä

Omituisia kysymyksiä kun poliittisilla päättäjillä on valta ja halu ja aikomus lisätä "maahanmuuton" ongelmia ja terrorin lisääntymistä.

Äänestä

Voisiko olla että nämä tapospomot laittavat kentälle aatetovereitaan silloin kun mennään vahtimaan "äärioikeistoa".

Taposlaisilla on kuitenkin aate pelissä siinä on kätevä olla väkivaltakoneisto takana.

Vaikea uskoa ettei poliiseissa olisi paljon ihan normaaleja isänmaata rakastavia ihmisiä.

Äänestä

Mielestäni suomessa poliisit ovat vain vellihousuisia lättäjalkoja ja netissä lapaseenvetäviä runkkuja jotka eivät pysty toimintaan jos terroristit tekevät aseellisen hyökkäyksen. Onko jotain järkeä että nämä runkut kyttäävät joukolla netissä ja rikolliset menevät tuolla vapaasti raiskaamassa lapsia onko poliisilla enää sitä poliisille kuuluvaa virkaa ?

Äänestä

Noin muuten mutta mitä tulee matujen edesottamuksiin, niin kaipa siihen on ohjeistettu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KaikkikoPielessä kirjoitti:

Löytyykö jotain hyvääkin sanottavaa poliisista ja poliisin työstä yleensä?
Onko poliisi jollain tapaa onnistunut ratkaisemaan maahanmuuttoon liittyviä ongelmia?

Sana on vapaa, kertokaa omia kokemuksia tai ajatuksista yleisesti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu