Suosikki kansanmurha?

Ite diggailen Ruandan kansanmurhaa aika täysiä. Siis ku se ei varsinaisesti ollu niinku massiivisin niistä, mutta silti jotenki häijyin. Ei kovinkaan organisoitua tai muutenkaan "sivistynyttä". Naapurilta kuokalla naamavärkki jauhelihaksi. Ei pkele. En siis kauheena ihannoi mittään tommosta mutta mielenkiintoa on! Miten ihminen voi olla kunnon hirviö?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Aika lapsekas aloitus, annetaan anteeksi tähän aikaan....... Jugoslavian hajoamissodat ovat kiinnostava aihe. Veljeskansojen vihanpito kärjistyi neuvostokurin alla ja lopulta levisi käsiin niin pahasti, että piti rapakon takaa tulla vapauttamaan.

Äänestä

No toki itselleni mieleenpainuvin on tietysti holokausti. Fiilispohjalta jos lähtee rakentamaan, niin kyllä tuo jugoslavian irtaantumissotien aikainen toiminta saa enemmän tinglejä aikaan. Ihan päästä varpaisiin lähtee Serbien toimintaa miettiessä semmoinen kunnon sykähdys!

Äänestä

1700 luvulla ryssät kävi näyttämässä hailuotolaisille mistä on kunnon perjantai tehty. Melkein tuhat henkeä paremmille laitumille tuosta vaan. Ei ole lähialueella varmaan yhtä kovaa viikonlopun rytinää sen koommin nähty. Arman Alizadin vierailu oulun yöelämässä pääsee aika lähelle kylläkin.

Äänestä

Ite diggailen Kauhajoen Nato offensiivia.

Äänestä
  • voi vittu ku kukaa ikinä muista mua

    Äänestä

  • Ei ole kansanmurha. Pidetään keskustelu asiallisena.

    Äänestä

No oikeastaan Roomalaiset oli kaikista kovimpia!

Äänestä
  • No nyt on aika muinaista. Aika autistista ruveta ilman ruutia yhtään mihinkään. Ei siinä mitään jos välisä heiluttelee sapellia tai jotakin alkeellista, mutta rytinäsä pittää haista ruuti!

    Äänestä

  • RuutiaSullaOnko kirjoitti:

    No nyt on aika muinaista. Aika autistista ruveta ilman ruutia yhtään mihinkään. Ei siinä mitään jos välisä heiluttelee sapellia tai jotakin alkeellista, mutta rytinäsä pittää haista ruuti!

    kunhan vaa vittu jengi kaatuu että diu diu diu!

    Äänestä

Ei kyllä kansanmurhissa pitää kunnolla sariini haissa! Niinkö irakissa sillo 1988

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HämmästyttääKummastuttaa kirjoitti:

Ite diggailen Ruandan kansanmurhaa aika täysiä. Siis ku se ei varsinaisesti ollu niinku massiivisin niistä, mutta silti jotenki häijyin. Ei kovinkaan organisoitua tai muutenkaan "sivistynyttä". Naapurilta kuokalla naamavärkki jauhelihaksi. Ei pkele. En siis kauheena ihannoi mittään tommosta mutta mielenkiintoa on! Miten ihminen voi olla kunnon hirviö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu