Mitään ei hänelle sattunut ja joku ilmeisesti humalainen oli vaan vähän Soinille huudellut, ja pistetty sitten rautoihin.
Turhaa uutisointia Soinin tapauksessa
turha-uutinen
7<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oliko Soinin vaalitemppu ... pitäisi jotenkin saada huomiota Siniselle hillotolppaporukalle.
Ei jatkoon!
Ykkösuutinen Ylellä tämä hörhön lähestymisyritys Soinia kohtaan. Samaan aikaan Afrikassa islamistit murhasivat 140 (SATANELJÄKYMMENTÄ, SUURI OSA NAISIA JA LAPSIA JA VANHUKSIA!) paimentolaista ja maanviljelijää Malissa! Ei sanallakaan mainittu tästä! Varmaan siksi, että tärkeän törkeä sinitulevaisuusvastainen provokaatio vei niin paljon uutisaikaa!
Ja eihän edes suvakeita kiinnosta kehitysmaamuslimien teot Afrikassa, kun näin herkullinen juttu tapahtui Suomessa!
Odinin Sotilailta on alkoholin käyttö Raamatun mukaan kielletty, eli hyökkäystä ei voi panna humalan syyksi.
Ehkä Odineilta, muttei kieltoa saa koskemaan spugea.
Entäpä jos se olikin persiunjen toimistoon sinunaatunut huppari/paita, joka puettu rappuun nuokkuneen spugen päälle, jota persut olivat herätelleen ja ehdotelleet että pullo järjestyisi hyvissä ajoin ennen perjantaita? Ensin kuule kaveri , sun täytyy käydä huutelee Soinille - tunnistahan Timon? Sitten sun täytys vähän heiluakkin sen eessä. Kaikki tämä järjestely tietysti olisi löyhästi kytköksissä yksittäiseen yle-toimittajaan, joka "pysytellyt PS:n kannattajana linjoilla." Tottakai valtapuolueita jotkaista kannattavia on yle:n palkkalistoilla.
Tämän sitten vartijat jo tisivätkin, että he saavat korjata spugen ppis. Kyllähän spugelta jonkilainen draama onnistuu kun tarjottu sopiva houokute voida hankkia lisää viinaa.
Aivan käsittämättömän periaattentonta toimintaa kun vihervasemmisto puolustaa nyt Timppaa sen jälkeen kun oli abortintekijöille kansainvälisesti haistattanut pitkät paskat.
Mites se menikäään? Ei kaikkia maahanmuuttajia saa yleistää syyllisiksi muutaman tuhannen rikollisen teon takia. No montas henkilöä tässä lyönti "yrityksessä" oli mukana? Ja nyt on kaikki persut ihan vaikka mitä.
näemme Soinin mainostamassa näitä? https://www.metsapolku.fi/webRyhma/show?ryhma=13355