Vaalit tulevat!

mieslempaalasta

EIköhän oteta ihan kaikki asiaksi ja äänestetä Keskustapuoluetta. Annetaan luottamus Juha Sipilälle. Keskustapuolue on vaan yksinkertaisesti paras puolue. Mikään muu puole ei onnistu olemaan työmiehen ja porvarin puolella samaan aikaan.

Muut kun ovat lukkiutuneet asemiinsa, niin Keskusta voi diplomatian avulla olla aamulla vasemmiston puolella ja illalla Kokoomuksen kanssa samoilla linjoilla.

6

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariskunnan_mielipide

      No eihän me nyt voida ottaa semmoista asiaksi kun on jo sosialidemokraatit valmiiksi katsottuna mutta hyvää jatkoa vaan.

    • Vihervassari420

      Äänestäkää itse mestaria Jussi Halla-Ahoa

      • Ja_höpö_höpö

        No ei äänestetä, ei. Jotain rajaa sentään.


      • Vihervassari420

        Kyllä sen sinä sanoit rajat kiinni!


      • Xyxyxy

        Ihmettelen kun olen nyt kiinnittänyt huomion Halla-ahon puhumisiin, miten asiallinen ja viisas mies hän on. Hän puhuu asiaa! Kyllä hänellä ja persuille on muutakin viisasta asiaa kuin maahanmuutto esim. ilmastosta ja taloudesta. Heihin kohdistuu täysin aiheetonta panettelua. Ajatelkaa hyvät ihmiset itse!
        En ole koskaan äänestänyt Perussuomalaisia mutta nyt taidan sen tehdä.
        Katsotaan illalla klo 21 Halla-ahon haastattelua.


    • Kauhea_kömmähdys

      Kepulaisilla on paniikki. Tupaillassa joku näppärä on ihan luullut keksineensä hienon idean, että joka paikassa pitää pyytää ihmisiä äänestämään kepua. Kepulaiset luulevat että muutoin ihmiset ei ihan itse tiedä ketä äänestäisivät. Ihan kun joltakin olisi nyt unohtunut kuin dementiassa mitä kiusaa Sipilä kansalaisille sai aikaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      166
      2991
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      296
      2682
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1758
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1663
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1296
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      104
      1213
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1174
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      375
      1130
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe