Lopun ajat ovat tulleet

lyhyestipä

Kuinka taas piti poistaa kirjoitukseni? En kyllä ymmärrä, miten ei saanut olla kirjoituksen "Lopun ajat ovat tulleet" täällä? Eikö poistaja kestä kuulla totuutta? Lopun aikoina helposti syntiin menevä pukee itsensä valheeseen, mutta se valhe ei kestä. Mitä Jumala on sanonut, se pitää paikkansa. Jumalan puolella kannattaa olla eikä valheen ja syntiverkkoon puettavan puolella.

Kirjoitin kuitenkin pitkähkön kirjoituksen ja varmasti täällä olisi monet halunneet sen lukeakin, mutta joku on estämässä totuuden ja tiedon levitystä.

Tähän lyhyesti. Lopun ajan epäuskoisen tuntomerkeistä: väkivaltainen, rahanahne, itserakas, monissa paikoin meno kuin Sodomassa ja Gomorrassa. Moni uskoton tukee ja kannattaa homoutta.

Toivon mukaan tämä saapi nyt olla tässä. Ei tarvi heittää härdelliä, vaan tehdä parannus! Siitä se mielikin sitten muuttuu palvelemaan Jumalaa ja mielellään lukemaan Jumalan Sanaa.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tämä mikään vitsipalsta ole.

      • No ei ehkä ole tarkoitus olla, mutta käytännössä on.


    • >Eikö poistaja kestä kuulla totuutta?

      ”Totuuden” todisteita tässä on kuule odoteltu jo kovin pitkän aikaa. Alapa esittää niitä, niin ainakin minä toivon ettei poisteta.

    • vampyyriuskonto1

      <<Mitä Jumala on sanonut, se pitää paikkansa. <<

      Ilm. 13:15 Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle HENKI, että pedon KUVA PUHUISI.

      Ei ole puhuvia Jumalia. Mutta jos Jumalan kuva puhuu, niin sen henki on Pyhä henki, kuten lainaamassani kohdassa.

      Ja niinhän se on mennyt, että jos tuota kuvaa ei ole kumartanut, niin on tapettu - kristinuskon paavalilainen muoto sai aikaiseksi paljon martyyreita, Jeesus heistä suurimpana ja tunnetuimpana, myös Jean d Arc - Kristinuskon historia on verinen.

      • merkkiotsassakädessä1

        Ilm.13:16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa.

        Katolisissa maissa on vihkisormus oikeassa kädessä, ja kaikissa maissa tehdään kastemerkki otsaan - pienille ja suurille.

        Luterilaisissa maissa sormuksen paikka on vaihdettu vasempaan käteen.


      • saakaikkiottamaan1

        <<<se saa kaikki....panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa.<<<

        Kuinka moni ihminen on ilman tuota merkkiä - ei olisi kastettu koskaan, eikä ole kirkon vihkisormustapaa kädessään? Jopa homoseksuaalit taistelevat oikeudesta saada itselleen tuo merkki käteensä.


      • saakaikkiottamaan1 kirjoitti:

        <<<se saa kaikki....panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa.<<<

        Kuinka moni ihminen on ilman tuota merkkiä - ei olisi kastettu koskaan, eikä ole kirkon vihkisormustapaa kädessään? Jopa homoseksuaalit taistelevat oikeudesta saada itselleen tuo merkki käteensä.

        Sormus pannaan Suomessa vasempaan käteen. Espanjassa oikeaan. Mutta sitä ei pidetä merkkinä, että pääsee ostelemaan tavaroita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      70
      7333
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      173
      4387
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      137
      4081
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      56
      4017
    5. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      59
      3887
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      17
      3542
    7. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      62
      3052
    8. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      60
      2758
    9. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      36
      2312
    10. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      248
      2114
    Aihe