Venäjä on häätänyt ulkomaisia firmoja ja henkilöitä maastaan "ulkomaalaisina agentteina", miksi Suomi ei voisi toimia samoin selvää ulkomaalaista poliittista vaikuttajaa, Yön Susia vastaan? Aivan selvä peiteujuttautuminen tulla tänne haukkumaan viranomaisiamme, oikeuslaitosta yms, maassa maan tavalla! Rikollinen tausta aina Krimin valloitusta myöten, pohjustivat 5 vuotta aikaisemmin suunnitelmaa. Mites Suomessa tulee käymään? Miten Viro osaa pitää rajat kiinni? Ei pakolaisia, ei Yösusia. https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000006053298.html
Yön Sudet - Venäjä kieltäisi agentteina!
Pupujengi
366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomen lainsäädäntöhän on ihan maailmalla tunnetustikkin aivan liian löysä ja se mahdollistaa kaiken rikollisuuden, sisältäen ulko- ja kotimaistenkin jengien syntymisen. Hallinnon virkakoneistossa on mätää ja pahasti, ns. liivittömiä yönsusia. Muutenhan tämmöinen ei olisi mahdollista.
Se olisi kyllä mielenkiintoista nähdä. miten onnistuisi Venäjällä jonkun tälläisen suomalaisen tai amerikkalaisen mopojengin ilmestyminen heidän maahansa.
Siinähän ne taustat näkyy. Kun Suomen viranomaisia, oikeuslaitosta ja poliiseja vastaan noustaan vaikka he olisi oikeuden puolella, taustalla on liivijengin hyvä tehdä hämäräbisnestä muun yritystoiminnan ohessa niin että hämäräbisnestä ei huomattaisi.
Joku sanoo näitä maan vakoojiksi, on verrattu Krimiin ennen sen valtaamista. Vapaana kulkemassa maassa tutkimassa eri mahdollisuuksia ja vakoilua. Näinhän tämä on ymmärretty.
Olkoon maan poliisit tarkasti ajan tasalla.