Naisia.Ei varmaan pidä kysyä miksi?
Ulkomaalaiset parempia
7
78
Vastaukset
- paranemista
Olet täysin harhaluuloinen!!!!!!!!!!!!!!!
Mee sykiatrille!!!!!!!!!!!!! - pihallatipunen
Ihan kaikkiko ulkomaalaiset kansallisuudesta riippumatta? Miksi?
- itävailänsi
Minkämaalainen sun nainen on?
- jäinpohtimaan
Onko ulkomaalaiset miehet parempia naisina?
- SuomiMiess
Ulkomaalainen nainen antaa. Vaikkapa ruotsalainen. Kannattaa käydä lomalla vaikka portugalissa niin huomaa miten erilaisia naiset on ystävällisiä ja mielellään juttelevat. Ehkä ne on saanut kunnollisen kasvatuksen toisin kun suomi naiset joiden naama on norsun peräreijän tasoa kun mies lähestyy.
- pitääkysyä
Miksi?
Muistui mieleen, kuinka vuosia sitten yhdellä toisella suomi24:n palstalla joku suomalaismies vastasi ketjuun, jossa naiset hehkuttivat ranskalaisia miehiään: "Ei niiden teidän ranskalaisten miesten pieru tuoksu parfyymille" - viitaten tietysti siihen, että ihan tavallisia ihmisiä ovat fransmannit virheineen kaikkineen kuin suomimiehetkin.
Nyt tuon alkuperäisen sanoman voisi sujuvasti kääntää: "Ei niiden ulkomaalaisten naisten pieru tuoksu parfyymille". Ihmisiä vikoineen kaikkineen, löytyy joka kansasta. Juuri siksi en menisi eurooppalaisten välillä hehkuttamaan tai suosimaan mitään tiettyä kansaa. Maailmanlaajuisesti katsoen arvostan kuitenkin eniten juuri eurooppalaisia, mutta kansalaisuuksia turhaan erittelemättä. On hyviä ja huonoja kokemuksia sekä suomalaisista että muunmaalaisista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761725
- 108977
- 89849
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439