Suomi on Pohjolan Japani

heippa.sedät

4

59

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja mitäs sitten kun aika jättää äiskästä ja iskästä?

      "Monien hikikomoreiden arvioidaan olevan taloudellisesti riippuvaisia ikääntyvistä vanhemmistaan."

    • Kaikissa kulttuureissa kaikkina aikoina on seksiä saamattomien miesten määrä ollut suurempi kuin naisten. Koska mies esittäytyy ja nainen valitsee, naisen halu on pariutumisessa voimakkampi.

      Naisen on edullista pariutua alfauroksen kanssa, miehen olisi edullisinta pariutua mahdollisimman monen naisen kanssa. Tämä taas johtuu siitä, että nainen voi saada vain vähän lapsia, liukas mies moninkertaisen määrän.

      Toimittajat ymmärtävät heikosti biologiaa. He luulevat, että tämä on kulttuurisidonnaista. Ei se millään tavalla koske vain Japania ja Suomea.

      • ratkaisut.erilaisia

        Juuri näin. Ratkaisuja saanattomuusongelmaan on monia. Japanissa eristäydytään. Irakissa pillua saamattomat lähtivät kohti Eurooppsa, jossa sitä pilkua todennäköisemmin saisi.


    • No minä olen sitten naispuolinen 30-vuotias hikokomori, kun mullakin sosiaalinen vuorovaikutus rajoittuu nykyään omaan sukuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4810
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      218
      3663
    3. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      14
      3035
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      123
      3018
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      157
      2995
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      55
      2913
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      15
      2501
    8. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      64
      2462
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      80
      2288
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2105
    Aihe