Puolueellinen YLE poikotoi persuja ja vaalivaikuttaa enemmän kuin venäjä???
https://mobile.twitter.com/Halla_aho/status/1112376064871972866
https://mobile.twitter.com/Halla_aho/status/1112376064871972866
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kai nyt faschismia kuuluu jokaisen kadun tallaajankin "poikotoida"?
tässä outoa..? https://www.suomi24.fi/profiili/myllis_seppo
Jopa on härskiä toimintaa. Laittoiko Sipilä taas sähköpostia Ylelle. Kaikki keinot käytetään kun on pelko persiissä lestalla.
Vieläkö joku kehtaa väittää että Yle on puolueeton tiedon jakaja?
Yle syrjii myös Tähtiliikettä, joten PerSut eivät ole ainoa rasismin kohde Yleltä.
Tähtiliikkeen olisi kuulunut päästä oppositiopuolueiden vaalitenttiin, mutta mitään ei ole kuulunut.
Yle on selvästi korruptoitunut!
Laitonta vaalivaikuttamista voinko nyt sanoutua irti yle verosta?
Kummasti ne tekniset viat kohdistuu vain yhteen puolueeseen. Viikonloput on hyvää katseluaikaa.
Tuo oli SALALIITTO!!!!!!
AIvan kamalaa. Ihan hirveää.
Ei sillä väliä, että Mestarimme vaalipuheen tavoin katosi kymmeniä muitakin ohjelmia. MEstarimme puheita ei yksinkertaisesti saa poistaa, edes vahingossa tai teknisen virheen vuoksi.!!!!https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000006055228.html
Mestarimme puheet ovat PYHIÄ!.
Lapsemme itki, kun Areenasta ei näkynyt Oktonautit jaksoa. Ja minä itkin, kun en nähnyt Mestarimme puhetta! Olinhan minä katsonut sen puheen jo viisi kertaa. Mutta Mestaria ei voi katsoa koskaan liikaa!!!!!
Vastuullinen media valehtelee.
Yle:ssä huomattiin, että tämä miehenpuolikas joka tituleera itsensä toimittajaksi oli täysi-idiootti jankuttaja koko tentin ajan.
VihervasemmistoYLE taistelee epärehellisin keinoin monikulttuuri-ihanteensa puolesta. Nyt on viimeinen viikonloppu ennen ennakkovaaleja.
On jo niin läpinäkyvää touhua et pakkohan se on uskoa mikä peto YLE on.
Ei saatu sit rehellisiä vaaleja...Yle pelotteli et Venäjä vaikuttaa vaalitulokseen mutta samalla itse on se pahin rikollinen tässä.
Entäs jos aina ei olekaan kyse Perussuomalaisten vastaisesta salaliitosta? Jos Perussuomalaiset eivät olekaan kaikkien muiden elämän keskiössä koko ajan?
Kyllä kyseessä on SALALIITTO!
Hesari, yle ja kaikki ovat SALALIITOSSA meitä kohtaan!!!
Pakko ottaa taas nitro ja muutama huikka kossua. Salaiiton kohteena olo on kovaa
En nanosekuntiakaan usko sellaista että Ylessä joku persuvastainen menisi tekemään tuollaisen poiston ja antaisi sillä nappisyötön suoraan persujen lapaan. Lapsikin sellaisen tyhmyyden ymmärtää.
Ainoa mikä tuosta tulee mieleen on että se olikin tarkoituksellinen vaalitemppu joltain Ylen perumieliseltä, mutta sekin tuntuu aika kaukaa haetulta kun duunipaikka olisi katkolla. Eli jäljelle jää se todellinen syy eli tekninen vika.
Asiallista päättelyä. Vikahan korjattiin pian, eikä se vaaleihin voi vaikuttaa...
No kyllä tuo unelmaväki uskoo kaikki sadut ja tarinat. Mikä tekninen vika osaa valikoida kaikkien muiden puoleiden joukosta juuri Perus Suomalaisten tentin poistoon ? Että silleen.