Ei se kellon siirtäminen niin vaikeaa ollut.

Vaikeampaa on tänne kirjoittaminen kun recaptcharengas alkaa pyöriä kuin hulahulavanne estäen kirjoittamisen.
21<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kuuden kellon viisarit siirsin ja olen taas ihan innoissani että keväisessä illassani on taas tunnin valoisampaa.

Äänestä
  • Arveletko siirtäneesi aurinkoa?

    Äänestä

  • Ääh-käh-käh kirjoitti:

    Arveletko siirtäneesi aurinkoa?

    Miksi olisi pitänyt? Mulle riittää valo tunnissa lisää iltaisin näin keväällä linturetkiini. Jos itse haluat istua perse leivälläsi päätteen edess koko kevään. Niin ei se ainakaan minun kevään linturetkiltä ole mitenkään pois.

    Äänestä

  • Ääh-käh-käh kirjoitti:

    Arveletko siirtäneesi aurinkoa?

    Kukaan pysty sellaiseen ja miksi edes pitäisi?

    Äänestä

  • Ääh-käh-käh kirjoitti:

    Arveletko siirtäneesi aurinkoa?

    En kai mä sentään aurinkoa mihinkään suuntaan pysty siirtänyt. Kun siirtelen kellojeni viisareita.

    Äänestä

  • TykkääLiikkuaLuonnossa kirjoitti:

    Miksi olisi pitänyt? Mulle riittää valo tunnissa lisää iltaisin näin keväällä linturetkiini. Jos itse haluat istua perse leivälläsi päätteen edess koko kevään. Niin ei se ainakaan minun kevään linturetkiltä ole mitenkään pois.

    Onks sulle tullu koskaan mieleen et sä voit käyttää bongausharrastuksiisi myös ihan henkilökohtaista kesäaikaa lähtemällä esmes tunnin aikasemmin? :P

    Äänestä

  • Minä taas haluan kuulla lintuni häiritsevästä metelistä erossa AAMUISIN. Tunnilla sai lisää nautintoaikaa.

    Äänestä

Onhan sitä jo harjoiteltu

Viisi dikipoksia.

Mikro. Uuni ja jääkappien kellot.

Senäkelloja 9

Ranne kelloja 4.

Auton kello ja. Ylätalossa vielä kaikki kellot. Talviajassa

Äänestä
  • Myy pois kaikki ja muuta fakiiriksi Intiaan

    Äänestä

Olisiko toiseksi viimeinen kerta kun joudutaan siirtämään? Sen jälkeen ollaan pysyvästi normaaliajassa ja hyvä niin!

Äänestä

Vitt kun on tota omaisuutta kertymyt.

Joo myydään ja änestetään Smp

Äänestä
  • Siellä taitaa olla pitkin yötä ja päivää tasaisen pimeää?

    Äänestä

Yösähkölämmittäjien kiusaksi etälukumittarin ohje väittää, että halvemman sähkön aika ei vaihdu kesä- ja talviajan mukaan.
Mittarin valojen mukaan kyllä vaihtuisi?

Äänestä

eu diktatuuri hakee itselleen lisäpisteitä pilailemalla "kansanäänestyksellä" jonka järjestivät netissä avoimena kyselynä ja johon vastasi 4 miljoonaa eu.kansalaista, tai ainakin netin käyttäjää ja eu haluaa räjäyttää tottelemalla äänestysnappulaa klikkailleita trolleja ja hakee lisä pisteitä "demokratiana" kunnioittaessaa kyselyyn vastanneiden tahtoa ja lopettamalla kellojen siirtelyt.

Ilmaista positiivista mainosta eu.lle ja samalla kabineteissa tehdään likaisia epädemokraattisia päätöksiä joista kansalle ei kerrota mitään.. ehkä herrat nauravat kabineteissaan tehdylle trolliäänestykselle ja miten he kunnioittavat "kansan tahtoa"

eli jos venäjä olisi eu.n tahdon mukaan halunnut järjestää krimin kansanäänestyksen, sitä ei olisi saanut tehdä salatulla lippuäänestyksellä, vaan pelkkänä trollinetti kyselynä ja eu olisi hyppinyt ilosta ainakin jos äänestyksen tulos olisi ollut eu.n indressien myönteinen.

Äänestä

Toi on mautonta että nykyään vedetään Moskova sekaan meidän tunnin valoisampaan kevät iltaan näin maaliskuun lopusta. Itse ootte oikein Stalinistejä kun tämänkin pienen lisä valon yritätte meiltä kesänilasta riistää.

Äänestä

Tuo ajan siirtoleikki joutaa loppua. Ihan evvk mikä aika jää pysyväksi. Tuon tarkistuskuvan saisi muuttaa laskutehtäväksi. Välillä menee hermo kun tuntuu ettei millään hyväksy. Nooh venäläistä tekoa kuten peffan päristin. Siinäkään ei ollut muita vikoja kuin ettei mahdu eikä pärise.

Äänestä

Eläkkeelle jäin yli kaksi vuotta sitten. Siihen loppui kellojenkin rukkaaminen. Herään milloin herään, nukun milloin nukun, kodin ja mökin askareet ei ole aikataulutettu mihinkään.
Kelloja katson ainoastaan kun lähden matkustelemaan ja kussakin paikassa elän paikallista aikaa.
Asemilla ja pysäkeillä olen ajoissa aina.

Äänestä

Hei taliaivo! Ei sitä kelloa mihenkään tarvinnut siirtää vaan se laitettiin oikeaan aikaan. Vitun pallinaama!!

Äänestä
  • Eikä laitettu!
    Talviaika on se ”oikea aika” joka oli käytössä itsenäisessä Suomessa!
    Nyt ollaan väärässä ajassa.

    Äänestä

No pietään sormet kyynärpäitä myöten ristissä et EU parlamentti tollasella poliittisen ripeällä (paitti jos kyseessä on massiivinen verovarojen milardikuppaus minnelie veroparasiittipankkeihin? Sillon homma hoituu n. viikossa!) 20 vuoden aikataululla sais kiellettyä myös recaptchan käytön verkosivuilla?

Äänestä

Tietokoneiden, tablettien ja luurien kellot menee automaattisesti oikeaan aikaan kuin myös auton kello. Ootteko te kenties köyhiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valoisaonilta kirjoitti:

Vaikeampaa on tänne kirjoittaminen kun recaptcharengas alkaa pyöriä kuin hulahulavanne estäen kirjoittamisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu