Bahrainin GP:ssä. Sanoisin kyllä Valtteri Bottasin kauden alkaneen melkein odotettua paremmin, kun nyt jo kahden kisan kisan jälkeen kärkipaikka MM-pisteissä ja sijoituksena avauskisan voitto ja tämän päivän toinen sija. Lisäbonuksena sitten vielä viime kisan nopein kierros, josta sääntöuudistus toi sen yhden ylimääräisen pisteen.
Toki tänään nyt se Ferrarin Chalers LeClercin huono tuuri ja auton viat vikalla kierroksella toivat Mersu-kuskeille sen voiton ja toisen sijan, kun pääsivät ohitse kärkipaikalla olevasta Ferrari-kuskista, joka oli todella lähellä uransa ensimmäistä voittoa.
Kimi Räikkösen kausi ollut myös tähän mennessä uudessa tallissa varsin onnistunut, kun pistesijat tulleet kauden molemmista kisoista ja näyttää myös vahvasti siltä, ettei se Alfa Romeo ole mikään niin surkea talli, kun mitä monet suomalaiset "asiantuntijat" nettikeskusteluissa tyrmäsivät sen olevan.
Toivoisin todella sitä, että tämä kausi jatkuisi Valtterin kannalta yhtä hyvin ja että hän voisi oikeasti taistella kauden loppuun asti siitä maailmanmestaruudesta ja jopa voittaa sen. Olisi todella hienoa saada tonne formuloihin uusi maailmanmestari ja vielä suomalainen.
Bottas tänään toinen
8
<50
Vastaukset
- MakePalstaGreatAgain
Minkä Bottas tyrii niin Porari kyllä hoitaa rapakon takana
No eipä taida olla edes formuloiden ystäviä tällä palstalla, kun ei tunnu ketään ne Bottasin hyvin ajetut kisat kiinnostavan.
- jalkasienionvaarallinen
Minä olen, haluaisin katsoa formuloita Thaityttösen kanssa....🤗
jalkasienionvaarallinen kirjoitti:
Minä olen, haluaisin katsoa formuloita Thaityttösen kanssa....🤗
Naista eivät välttämättä Formulat kiinnosta. Toki onhan niitä Formulafaneja varmasti naisissakin, mutta keskimäärin vähemmän kuin miehissä.
palstalutka kirjoitti:
Naista eivät välttämättä Formulat kiinnosta. Toki onhan niitä Formulafaneja varmasti naisissakin, mutta keskimäärin vähemmän kuin miehissä.
No ei ehkä naisia kiinnosta ne formulat yhtä paljon, kun mitä meitä miehiä. Mutta onhan tällä palstalla kuitenkin paljon miespuolisia kirjoittajia, joista tosin monet vaan tykkäävät mieluummin keskustella niistä samoista ätmi- ja jännämiesaiheista, kun vaikka formuloista. Näkee taas siitäkin, kun uusia keskusteluja on tänne tullut ja suurin osa taas saman kaltaisia kun aina ennenkin.
DarkFear kirjoitti:
No ei ehkä naisia kiinnosta ne formulat yhtä paljon, kun mitä meitä miehiä. Mutta onhan tällä palstalla kuitenkin paljon miespuolisia kirjoittajia, joista tosin monet vaan tykkäävät mieluummin keskustella niistä samoista ätmi- ja jännämiesaiheista, kun vaikka formuloista. Näkee taas siitäkin, kun uusia keskusteluja on tänne tullut ja suurin osa taas saman kaltaisia kun aina ennenkin.
Kyllä se formulatkin sopii tälle palstalle, vaikka Räikkönen tai Bottas eivät ole sinkkuja. Itse otin tänään näkyviin Elisa Viihdestä CMore Totalin, jossa näkyy myös formulat. Suomalaisten alkukauden menestymisen myötä piti ottaa näkyviin itselläni. Vaikka kiinnostavampi paketti siinä CMore Totalissa Mestarien Liiga eli jalkapallo.
Bottas tulee jäämään ilmeisesti pian neljänneksi tai kolmanneksi maailmanmestaruudesta taistellessa?
- f56werf
Kyllähän formulat kiinnostaa, mutta ei tässä oikeen ollut mitään keskusteltavaa. Kannattaa heittää joku kuuma peruna tai kysymys keskustelua herättämään.
-Nainen, joka ei tänään ole juuri muuta tehnytkään kuin puhunut formuloista, vieläpä muiden naisten kanssa. - entinenaktiivikatsoja
Formuloita tuli aktiivisesti katseltua 1997-2017 mutta en enää, ei viitsi maksaa pelkästä formulasta kun ei muuta cmorelta katso ja on käynnyt tylsäksi. Ei enää jaksa katsoa sitä kun 1 voittaa 90% kauden kisoista vuodesta toiseen. Ensin katteltiin kun vettel voittaa neljä vuotta putkeen ja sitten hamiltonin vuoro, ei enää jaksa. Viime vuosikymmenellä sentään oli vaihtelua vaikka schumacherilla oli ylivoima vuosikymmenen alussa.
Sitten kun vielä kisoistakin on tullut pelkkää bensansäästöilyä ja moottoritkin ovat tylsiä. Onhan niissä paljon enemmän voimaa ja vääntöä mutta ei se silti korvaa sitä korvia repivää v10 tai v8 sinfoniaa.
On tuo verstappen vähän piristänyt kisoja kun sitä ei koskaan tiedä mitä tapahtuu kun hän pääsee vauhtiin. Sitä paitsi kisoja on aivan liikaa, ei jaksa tätä yli 20 kisan kautta, 17-18 olisi riittävä määrä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743610Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472866Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1572757Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572361Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3592103- 1601830
- 761505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231358Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391322- 251272