Toivottavasti Huuskon tämänpäiväisellä, selvästi virheellisellä ulostulolla ei ole yhteyttä hänen vahvan näkemyksensä kanssa siitä, että Halla-ahon ei pitäisi olla hallituksessa lainkaan mukana.
Olisi tärkeää, että polittisia analyyseja tekevät toimittajat eriyttäisivät omat mieltymyksensä tai antipatiansa faktoista.
Uudessa Suomessa yksi vainoojista moittii Halla-ahoa faktojen esilletuomisesta.
RKP:n Anna-Maja Henriksson on ottanut käyttöönsä Vihreiden sloganin, jokaisella ihmisellä on jakamaton ihmisoikeus. Tätä ihmisoikeutta hän ei kuitenkaan ole jakamassa Perussuomalaisille.
Demokratiassa kansa päättää, ketkä maan hallituksen muodostavat. Ennen vaaleja RKP ja muut natsit ovat rajaamassa Perussuomalaiset ulos hallituksesta.
RKP rajoittaa ihmisoikeuksia esimerkiksi rajaamalla maahanmuuttajat ja suomalaiset ulos heidän hallitsemistaan koulusta ja muista oppilaitoksista.
Mikäli Perussuomalaisia demonisoidaan, kuten A-M Henriksson tekee, täytyykö meidän tukea suomenruotsalaisia tässä maassa?
Perussuomalaisten syrjintä on systemaattista ja perustuu vääriin argumentteihin!
1
59
Vastaukset 1
Veronmaksajien ylläpitämä Yle syrjii Perussuomalaisia eniten. Toki muukin media on vallanhaltijoiden talutusnuorassa. Vapaa media Suomessa on lähinnä vitsi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052220Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3901242- 761035
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö215968Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65676- 46644
- 33627
- 34608
- 88597
- 41574