Rajat kiinni

Muistakaa pistää vielä äänestyslippuun persujen numeron perään #rajatkiinni niin viesti menee perille!

#RAJATKIINNI
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Tuollaiset äänestyslaput ovat automaattisesti mitätöityjä

1Äänestä
  • EIKU #RAJATKIINNI on vahva viesti niille ketä äänestää että miksi niitä on äänestänyt.

    Äänestä

  • Toki ja ei kai kukaan nyt neuvoja ota näiltä varisverkostolaisilta.

    Äänestä

  • rAJATKIINNI kirjoitti:

    EIKU #RAJATKIINNI on vahva viesti niille ketä äänestää että miksi niitä on äänestänyt.

    Ei persut edes aja rajoja kiinni vain haitttulioita se laitetaan kiinni muut saa mennä edelleen ja tulla.

    Äänestä

Ja keskustaa äänestävät, muistakaa hehkuttaa omaa puoluettanne. Numeron perään kirjoitus "HYVÄ KEPPANA""

Äänestä
  • Sipilää äänestävät kirjoittavat numeron perään, ( muistitko väärin vai valehtel......).

    1Äänestä

KDn äänestäjät kirjottakaa lippuun HALLELUJAA!

1Äänestä

Pojat pojat, eipäs opeteta isää naimaan. Kyllä äänestys pitää tehdä asiallisesti, eikä antaa minkään tekijän johtaa hylkäämiseen. Muistakaa myös aina leimauttaa lippu, sillä virkailija ei aina näy muistavan sitä tärkeää toimintaa.

1Äänestä
  • Normaalia vasemmistolaista vaalivaikuttmaista vain.

    1Äänestä

KOKOOMUS LAPPUUN . 15E WC PAPERI RULLA!

1Äänestä

Riittää kun antaa äänensä persuille niin pääsevät sitten suurimpana puolueena laittamaan rajakontrollin takaisin. Jos ette äänestä persuja, tilanne pahenee pahenemistaan. Maasta tulee lähi-itä kuten Ruotsista on tulossa. Se on varoittava esimerkki.

1Äänestä

Kirjoitan tussilla "rajat kiinni" äänestyskopin seinään. Ja äänestyslipukkeeseen kaiverran selvästi numerot: 136

1Äänestä

Ei pysty edes persut jos vaikka olisi suurin puolue laittamaan rajoja kiinni se on EU jonka pillin mukaan tanssitaan!

Äänestä
  • Ei persut aja edes rajoja kiinni vain paperittomat ja muu siirtolaisväki jäisi rannalle ja se onnistuu sitä on tehty muissakin eu maissa. Ei kaikki tanssi eu pillin mukaan suomi vain joka asissa muut ottaa sopivat rusinat pullasta vain. Eu jakoi esim. pakolaisia (nykään siis siirtolaisia) parivuotta sitten noh suomi oli ainot joka otti kiintiöt täyteen ainat koko eu alueelta.

    1Äänestä

Minä+kirjotan+lipukeeseen+sampo+sininen+1%+ja+kokokansan+asialla.

1Äänestä

Ja muistakaa suvakkien äänestäjät kirjoittaa "raajat auki - mokkamunaa kaikille!"

1Äänestä

Tuo ohje toimii vihervasemmistolle ja ääni on silloin pois maahantunkeutujia tukevalta politiikalta.

1Äänestä

Aloittaja on mädättäjä trolli.

Äänestyslipukkeeseen ei kirjootella mitään ylimääräistä ehdokkaan numeron lisäksi! Vain siis numero!!! Ei muuta!! Muuten ääni menee hylkyyn!

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


RAJATKIINNI kirjoitti:

Muistakaa pistää vielä äänestyslippuun persujen numeron perään #rajatkiinni niin viesti menee perille!

#RAJATKIINNI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu