Nyt Ukrainalla oikea suunta;

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei vaan Krim kuuluu krimiläisille ja he tietenkin itse päättävät asioistaan ja he päättivät liittyä Venäjään. Veikkaan että muutama sata vuotta tämä tilanne jatkuu, historia ei kuitenkaan pysähdy krimille, eikä minnekään muuallekaan.

Äänestä

Suuria puheita vaan,siinähän yrittäävät saada venäjältä krimin takaisin,vaan voi käydä kuten tsetseniassa kävi,että 4 päivää ja valtio oli kontillaan ja pääkaupunki muistutti stalingradia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maaailma-tukee-ukrainaa kirjoitti:

https://www.verkkouutiset.fi/ukrainan-ulkoministeri-venajan-miehittamat-alueet-saatava-takaisin/

Krim kuuluu Ukrainalle, niinkuin koko maailma tietää !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu