Imaamin Isis-terroristiksi lähtenyt vävy pyöritti pitseriaa Helsingissä – jihad-appiukko haluaa terroristivävylleen uuden mahdollisuuden.
Terrorismin rahoitusta tutkineessa selvityksessä ilmeni, että Oulun moskeijan imaami oli Isis-terroristin yhtiökumppani ja appi ja että terrorismia rahoitetaan Suomestakin käsin jopa starttirahalla.
Laaja selvitys osoittaa Isis-terroristien kytköksen Oulun demareihin ja Oulun moskeijan imaamiin Abdul Mannaniin, joka on toiminut muslimiyhteisön äänitorvena, islamin opettajana ja SDP:n paikallispoliitikkona. Hänen moskeijansa on myös näytellyt merittävää roolia muslimilähtöisessä pedofiliatapauksessa.
Imaami Mannanin vävy Taz Rahman liittyi Isisiin kesällä 2014, jolloin hän lähti Syyriaan vaimonsa kanssa. Pariskunnalla on myös lapsia.
Joillain ihmisillä voi olla ääriajatuksia, mutta täällä ei ole ketään sellaista, jonka tuntisin. Olen ollut täällä 27 vuotta ja tunnen jokaisen henkilökohtaisesti.
Oulun moskeijan imaami ja Isis-terroristi Taz Rahmanin appiukko ja yhtiökumppani Abdul Mannan
Imaamin vävypoika Rahman pyörtti Helsingissä starttirahapitseriaa ennen kuin vastasi allahin kutsuun matkata Syyriaan ja liittyä verenhimoisen Isis-järjestön psykopaattien riveihin jo vuonna 2014.
Rahman omisti ennen lähtöään kaksi yritystä. Toinen oli Helsingissä toimiva kebab-pitseria. Toinen yrityksistä on rekisteröity Oulun moskeijan osoitteeseen. Sen toimialaksi on merkitty ruokakioski. Yhtiökumppani on Oulun moskeijan imaami Abdul Mannan.
Lähde: Helsinginuutiset
Myös MOT tutki asiaa
https://areena.yle.fi/1-4530612
Uskooko luterilaiset kaiken?
7
<50
Vastaukset
- suvakeille.terkut
Kerrankin MOT oli asialla....
- asiaaa
Hyvä aloitus.
Hyvä, hyvä! Kerrankin asiaa!
Mutta kuinka kummassa tämä liittyy luterilaisuuteen?usko.vainen kirjoitti:
Ihan yhtä paljon kuin palstan muutkin aiheet 😃
Keskimäärin katsottuna aloituksista noin puolella on käsittääkseni jonkinlainen kytkös palstan aiheeseen, mutta tällä en nähnyt sellaista.
A10097 kirjoitti:
Keskimäärin katsottuna aloituksista noin puolella on käsittääkseni jonkinlainen kytkös palstan aiheeseen, mutta tällä en nähnyt sellaista.
99% :ssa se kytkös on hyvin löysä 😃
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172404Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071812Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021471Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491396Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571347Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1851204- 941140
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511015Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14951Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako134830