Uskooko luterilaiset kaiken?

Imaamin Isis-terroristiksi lähtenyt vävy pyöritti pitseriaa Helsingissä – jihad-appiukko haluaa terroristivävylleen uuden mahdollisuuden.
Terrorismin rahoitusta tutkineessa selvityksessä ilmeni, että Oulun moskeijan imaami oli Isis-terroristin yhtiökumppani ja appi ja että terrorismia rahoitetaan Suomestakin käsin jopa starttirahalla.
Laaja selvitys osoittaa Isis-terroristien kytköksen Oulun demareihin ja Oulun moskeijan imaamiin Abdul Mannaniin, joka on toiminut muslimiyhteisön äänitorvena, islamin opettajana ja SDP:n paikallispoliitikkona. Hänen moskeijansa on myös näytellyt merittävää roolia muslimilähtöisessä pedofiliatapauksessa.

Imaami Mannanin vävy Taz Rahman liittyi Isisiin kesällä 2014, jolloin hän lähti Syyriaan vaimonsa kanssa. Pariskunnalla on myös lapsia.

Joillain ihmisillä voi olla ääriajatuksia, mutta täällä ei ole ketään sellaista, jonka tuntisin. Olen ollut täällä 27 vuotta ja tunnen jokaisen henkilökohtaisesti.

Oulun moskeijan imaami ja Isis-terroristi Taz Rahmanin appiukko ja yhtiökumppani Abdul Mannan
Imaamin vävypoika Rahman pyörtti Helsingissä starttirahapitseriaa ennen kuin vastasi allahin kutsuun matkata Syyriaan ja liittyä verenhimoisen Isis-järjestön psykopaattien riveihin jo vuonna 2014.
Rahman omisti ennen lähtöään kaksi yritystä. Toinen oli Helsingissä toimiva kebab-pitseria. Toinen yrityksistä on rekisteröity Oulun moskeijan osoitteeseen. Sen toimialaksi on merkitty ruokakioski. Yhtiökumppani on Oulun moskeijan imaami Abdul Mannan.

Lähde: Helsinginuutiset

Myös MOT tutki asiaa
https://areena.yle.fi/1-4530612

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suvakeille.terkut

      Kerrankin MOT oli asialla....

      • Kiva, kun YLE on nykyään suosiossa.


    • asiaaa

      Hyvä aloitus.

    • Hyvä, hyvä! Kerrankin asiaa!
      Mutta kuinka kummassa tämä liittyy luterilaisuuteen?

      • Ihan yhtä paljon kuin palstan muutkin aiheet 😃


      • usko.vainen kirjoitti:

        Ihan yhtä paljon kuin palstan muutkin aiheet 😃

        Keskimäärin katsottuna aloituksista noin puolella on käsittääkseni jonkinlainen kytkös palstan aiheeseen, mutta tällä en nähnyt sellaista.


      • A10097 kirjoitti:

        Keskimäärin katsottuna aloituksista noin puolella on käsittääkseni jonkinlainen kytkös palstan aiheeseen, mutta tällä en nähnyt sellaista.

        99% :ssa se kytkös on hyvin löysä 😃


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2548
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      201
      1622
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1560
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1431
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1182
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      73
      953
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      949
    8. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      837
    9. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      63
      829
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      815
    Aihe