Haavistohan on sekopää!!

Hävittäjät ja ilmasto!!

Ukko on SEKAISIN!
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Vaatii ympäristöystävällisiä pommituksia!

Äänestä

Ei ole sekaisin koska omaisuutta on reilusti enemmän kuin muilla.
Kuuluu pro luokkaan kaikin tavoin.

Omaisuudesta on pidettävä huolta.

Äänestä

Kalastelee idioottien ääniä, se on suuri äänestäjäryhmä, vaikkakin heidän äänioikeutensa pitäisi poistaa.

Äänestä

Viherpiipertäjävasurit ovat pahimpia luonnon tuhoajia. Ja eläimistä viis veisaavat. Pääasia että saadaan Suomi täyteen halal-lihaa syöviä musulmaaneja. Eikä mieltä paina raiskatut lapset tai kadulla puukotetut vanhukset.

Äänestä

Haaviston takia meillä on Caruna ja järjettömät sähkönsiirto hinnat.

Äänestä

Seuraavana kielletään Suomen armeijalta hernekeitto ja pannarit. Nehän aiheuttavat varusmiehille päästöjä. Sitten kielletään sana varusmies. Se on tulevaisuudessa varusihminen. Tai varus-sukupuolineutraali. :)

Äänestä
  • Sukuelimetön tappohenkilö :D

    Äänestä

  • KuulostaaHyvältä kirjoitti:

    Sukuelimetön tappohenkilö :D

    Miksi ei suoraan ISIS-taistelija?

    Siihenhän Pekka on meitä ajamassa kun jo valmiit ja kokeneet ISIS-taistelijat ovat tervetulleita Suomeen. Kouluttamaan lisää taistelijoita.

    Äänestä

Unohtui kertoa, että rypälepommit tullaan korvaamaan vihreiden ohjelmassa hedelmäpommi-jugurteilla.

Äänestä
  • Pommit nenään viikset valkoisena.

    Äänestä

  • Ja hävittäjät jousipyssyillä!

    Äänestä

Sama mies lenteli monta kertaa vuodessa Etelä-Amerikassa nuorten poikien perässä. Siis PERÄSSÄ ihan kirjaimellisestikin. Toipa alaparturin tuliasena Suomeenkin. Minkä ikäinen parturipoika olikaan heidän "tavatessaan"?

Äänestä
  • ilmastoa ajelemalla taksilla ennätyslukemat ja lentelemällä Rioon konferenssiin ilmastomuutosta päivittelemään.

    Äänestä

Ydinvoimaa vastustaa kovasti, mutta ei niitä koskevia lupia, mikä mies tämä caruna Pekka oikeasti on ?

Äänestä
  • Ei ikinä pääministeriksi, aivan ajattelematon ympäristön/ilmaston suhteen, kaksinainen moraali.

    Äänestä

  • Luottaa Säteilyturvakeskukseen vahojen ydinvoimaloiden tapauksessa, muutta ei uusien tapauksessa. Aivoton opportunisti.

    Äänestä

Humu-Pekka on tullut kalliiksi Suomelle erikoisella harrastuksellaan nuorten poikien suhteen... kuvittele humu-Pekka vierailulle vaikkapa Bruneihin...siellä saattaisi käydä köpelösti...

Äänestä
  • Älkää herjatko Haavistoa. Hänellä on sentään ylioppilaskoulutus. Viisas ja oppinut miesten mies.

    Äänestä

  • Sai taannoin pressanvaalissa miljoona ääntä. Miljoona kärpästä ei voi olla väärässä - se on hyvää.

    Äänestä

  • Tiesitkösitä kirjoitti:

    Älkää herjatko Haavistoa. Hänellä on sentään ylioppilaskoulutus. Viisas ja oppinut miesten mies.

    Mainostaa, että on esiintynyt vierailevana professorina mm. Englannissa.

    Vähän kuin joku mainostaisi, että olen toiminut valelääkärinä Vihdin terveyskeskuksessa.

    Äänestä

  • oi.tapoja kirjoitti:

    Mainostaa, että on esiintynyt vierailevana professorina mm. Englannissa.

    Vähän kuin joku mainostaisi, että olen toiminut valelääkärinä Vihdin terveyskeskuksessa.

    Voi mikä mediameteli, jos Teukka Hakkarainen mainostaisi, että on toiminut vierailevana profesorina Hondurasissa.

    Tällaista on mediankin suvaitsevaisuus - kovin valikoivaa.

    Äänestä

  • 456o987 kirjoitti:

    Voi mikä mediameteli, jos Teukka Hakkarainen mainostaisi, että on toiminut vierailevana profesorina Hondurasissa.

    Tällaista on mediankin suvaitsevaisuus - kovin valikoivaa.

    Teukka häädettiin liikenneturvallisuusviraston päällikkö Pastersteinein saunasta ja nyt hän suhaa eduskunnan ja Keski-Suomen väliä viikottain. Eikä sekään ole sopivaa, kun kuittaa km-korvauksia.

    Vihreät ovat eduskunnan taksikuninkaita perinteisesti. Se on ihan sopivaa.

    Äänestä

Pekka on jo ikämiehiä, tukkakin harmaantunut. Kaukana ovat Koijärven vaaleat yöt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pekka-Adolf.Haavisto kirjoitti:

Hävittäjät ja ilmasto!!

Ukko on SEKAISIN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu