Vesamatin äänet Tähtiliikkeele

Tähtiliike

Nyt kepun romahdus kyllä tarkoittaa sitä, että äänet pitää keskittää alkiolaiselle Tähtiliikkeelle.
Saarakkala on hoitanut hyvin leiviskänsä, mutta uskottavaa jatkajaa ei Kurikasta löydy ei sinisistä eikä persuista.
Muita ei kannata edes mainita.
Kurikan omalle miehelle Ari Lehtimäelle n:o 94 tai omalle naiselle Outi Leijon ille n:o 95 ääni.
Saarakkalan perintö pysyy näin Kurikassa!!

13

205

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikkiapitääkokeella

      Niin ku Nikkarin Esko sanoi Pohjanmaan elokuvas haastattelus "Tämähän on niinku tuulehen huutaas..." - siis jos Tähtiliikettä äänestää. Itte mietin että vois antaa äänensä tuolle jalasjärvilselle Jokipiille - on paljo hyviä ajatuksia vaikka viheriä onki. Sillä olis ainaki läpimenomahollisuuksia. Aution kloppi olis pätevä mutta etumatkaa muihin kokkareihin on liikaa ku on kokeneita edustajia ja sitten koijareita jotka kaataa rahaa kampanjaan perkeleesti.

      • Vaalejaodotellessa

        Taitaa olla jollakin tuulen huuhtoma p...e ku tollai puhelet.


      • VeneOnMuttaAirotNo

        Tuulen huuhtoma purjehdusvene on kyllä ihan jättebra. Perussuomalaisista Panttilan Elisalle toivoisi menestystä mutta minen ainakaa uskalla äänestää häntä kun äänen saa ihan äärilaidan edustaja.


    • Prognoosi

      Tähtiliike vie kepulta yhden kansanedustajan

    • Eiuskoisipatesta

      Tähtiliike muuten hyvä mutta miksi helvetissä kannattavat eläkeiän nostoa 65 vuodesta vähintään 67 vuoteen.61 vuotiaana eläkkeelle ja nuoria tilalle.

      • mikä-idea

        Mikä idea koko liikkeessä on paitsi se että demarit pääsee hyötymään tilanteesta


    • Kurikka keskittää äänet Koskenkorvalaisellle Juha Mäenpäälle, Kurikan perussuomalaiten ehdokkaalle.
      Hyvä mies joka ei kääntele takkiaan vaan seisoo sanojensa takana. Vähän niinkuin Saarakkala, mutta lujempi luonto ja puhtaampi aate.

      • Nottakuinka

        Siis tämä sama hyvä mies joka joko:
        a) kusettaa yhteiskunnalta työkyvyttömyyseläkettä vaikka onkin työkykyinen
        tai
        b) kusettää äänestäjiä hakemalla työkyvyttömänä työpaikkaa, jossa täytyy olle työkykyinen?
        Kyllä vaatiikin lujempaa luontoa kampanjoida "elättejä" vastaan olemalla itse sellainen. Todella puhdasta aatetta.


      • tähtiliike-ookoo

        Tähtiliike on ooko mutta ääni meni Mäenpäälle nyt on asiat suuremmis käsis islamisaatio uhkaa sivilisaatiota jos tähän saada tarpeeksi suurta joukkovoimaa sitä vastustamaan


    • DeHondt

      Tähtiliikkeen, kansalaispuolueen ja vihreiden ehdokkaita äänestäville käy köpelösti, äänet menee kokonaan hukkaan hyödyttämään lähinnä kepua ja rkp.tä.
      Siksi kannattaa keskittää perussuomalaisille.

      • MatikkaRaketti

        Ainakin jos ei osaa matematiikkaa - nimittäin vihreätvoivat hyvinkin ottaa Vaasan vaalipiiristä ensimmäisen edustajan ja oman kylän ehdokkaalla on erittäin hyvät mahdollisuudet olla listan kärkinimi. Ja demareillekin mieluummin äänet kun järkevienkin persujen äänet valuu huijarille.


    • Audintakapenkki

      Vesa-Matin olis pitäny pysyä persuissa.Olis menny heittämällä läpi.Onneksi Mäenpää pääsi.

      • soini-uskovaisuus

        Kaikensorttinen uskovaisuus on pahasta se hämärtää ihmisen järjellisen asioiden käsitttelyn kokonaan


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2445
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2027
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1266
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1032
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      95
      946
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      27
      874
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      770
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      758
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe