Kuva profiiliin, uhka vai mahdollisuus?

Hidden_Treasure

Profiilissani ei ole ikinä ollut kuvaa. Mietin, että olisiko naiset aktiivisempia, jos lisäisin kuvan? Sillä oletuksella, että kuvani yleisesti tuntuu tekevän positiivisen vaikutuksen keskustelun aloittamisen jälkeen lähetettynä.

8

73

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuvatonitsekinN

      Olisivat todennäköisesti aktiivisempia, koska kun vaihdan kuvan kuvattoman profiilityypin kanssa, on se yleensä pettymys. Kuvattomien kanssa käydään arpapeliä, joskus siellä on myös puoleensavetävä kaveri.

    • Varmaankin olisivat aktiivisempia, jos kerran kuvasi on saanut positiivisen vastaanoton aikaisemminkin.
      Omalla kohdalla kuvalla ei ole ollut mitään merkitystä. Kiinnostus tasan nolla, oli kuvaa tai ei.

    • Rakkaus_kuuluu_kaikille

      Kyllä lähtökohtaisesti kannattaa kuva profiiliin laittaa. Toinen vaihtoehto on jättää se pois ja selittää profiilissa, että lupaa lähettää kuvan tutustumisen jälkeen.

      Yleisesti voisi suositella, että laittaa ihan oikean kuvan itsestään. Aika omituista mennä sitten treffeille, jos on ihan eri näköinen mitä kuvassa. Toinen juttu on, jos ei ole tarkoituskaan koskaan treffeille mennä, vaan haluaa vain viestitellä/chattailla.

      Jos hyvä deittisivusto kiinnostaa, niin http://www.foreigndatingforum.com sivustolla voi viestitellä, chattailla ja videochattailla. Lisäksi voi sopia tapaamisen reaalimaailmaan.

      Kokemuksen mukaan etenkin Aasiasta päin kotoisin olevat naiset tykkäävät käydä siellä chattailemassa ja videochattailemassa, kun taas itä-eurooppalaiset ehdottavat nooeasti tapaamista.

    • ohjeistus

      Puhutaan nettiprofiilista ei mistään ihmeellisestä asiasta. Laitoit kuvan tai et ei se tuo merkittää etua siihen saatko parisuhteen vai et. Jos olet hyvännäköinen saat tietysti enemmän vastauksia. Mitä paremman näköinen sen vähemmän on merkitystä sillä mitä profiiliin kirjoitat tai mitä viestität maileissa.
      Mitä rumempi olet sen enmmän joudut todistamaan omaa paremmuuttasi muille. ja kun olet tarpeeksi ruma siihen ei auta enää mikään, kukaan ei tule olemaan kiinnostunut sinusta.
      Jos pidät profiilia enemmän kuin puoli vuotta ja yhteydenottoja on vähemmän kuin kymmenen nettideitti ei ole paikkasi.
      Ja tarkoitan vakavasti otettavia yhteydenottoja.
      Puolessa vuodessa selviää varmasti kuinka vetovoimainen olet. Komea ajattelee että hänen juttunsa ovat niin hyviä että siksi hän on suosittu. Kaunis nainen ajattelee että hänestä ollaan kiinnostuneita koska hän on kaunis, mikä on totta.
      Kumpikin johtaa harhaan. Komealle tulöee illuusio siitä että hänen jutut on hyviä ja kauniille illuusio siitä ettei kukaan ole kiinnostunut hänestä itsestään.
      Nettideitit ovat hyvin ulkonäkökeskeinen tapa lähestyä ketään.
      Se sopiii parhaiten niille jotka arvostavat sitä kuinka korkealle leuat kaartuvat ja onko ripset sopivan mittaiset.
      Jos et saa niitä yhteydenottoja ratkaisu ei ole jäädä sinne iskemään päätä seinään tai tekemään itsestäsi parempaa vaikka niillä kuvilla. Vaan ratkaisu on jäädä pois sieltä ja katsottava muita ratkaisuja parisuhteen etsintään. Jos muita ratkaisuja ei ole niin silloin on oltava ilman parisuhdetta.
      Mutta järjettömintä on jäädä paikkaan missä ei ole mitään sinulle.

      Suomalaiset ovat varovaisia ja erittäin muotitietoisia varsinkin naiset. Naiset hakevat samanalaista miestä kuin heidän ystävilläänkin on. Silloin he voivat tuntea olevansa yhtä hyviä tai parempi kuin kanssasisko ja myös näyttää miestä muille siskoille.
      Mikään ei voisi olla nöyryyttävämpää naiselle kuin se että sisko ei pitäisi miehestä.
      Muualla siskot katsovat muiden siskojen miehiä myös mutta ovat silti oppineet paremmin ettei se ole tae onnistuneesta onnesta. He testaavat miehiä enemmän ja uskaltavat sen myös tehdä. Vaikka he ovat sosiaalisempia ei se vielä tarkoita että he haluavat suhteen.
      Miehille sekin olisi parempi koska he oppisivat naisista joka kerta enemmän.
      Suomalainen nainen on kuin marsu jonka kanssa yrittää puhua mutta vastausta ei voi saada koska marsu ei puhu suomea.
      Marsulla on geeni joka aktivoi kääntäjän jos komea mies lähestyy häntä samalla se aktivoi myös himot ja näitä nainen käyttää miehen tuntemiseen. Hän tunnistaa heti tästä sielunkumppanin joka on juuri häntä varten.
      Siitä johtuu että naista on helppo kusettaa jos geeni aktivoituu, hänelle ei ole koskaan muodostunut kykyä tunnistaa miestä oikeasti.
      Hän on laiska oppimaan miehistä mitään koska kuvittelee että ihminen on ulkokuori.
      Kun naista loukataan pettämällä hänen toiveensa hän etsii syitä miehestä, vaikka syyt löytyisi nopeammin hänestä itsestään.
      Kun nainen matkustaa ulkomailla hän päästää himonsa irti. Kotiseudulla on yhteiskunnan paineet odotuksista. Muualla hänen ei tarvitse sitä miettiä. Vaan sielläkään heitä kiinnosta mies ihmisenä.
      Panostakaa ulkonäköönne, sillä ei saa naista mutta sillä voi saada marsun hyvällä onnella.

    • epäluuloinen

      Minä ainakin sivuutan kaikki kuvattomat profiilit automaattisesti. Jos ei ole kuvaa, oletus on että ukko on luvattomilla teillä.

      • viisaampiakin.löytyy

        Aika tyhmä olet sitten jos niin oletat kuvattomista. Miesten onni ettei tarvi tuhlata aikaa noin tyhmään naiseen.


      • joo-ooo

        Ihan hyvä pohdinta. Miehet on usein luvattomilla teillä.
        Ei siitä tarvii hermostua.
        Itse en ole luvattomilla teillä enkä laita kuvaa ja olen mies.
        Syy on taas muissa tekijöissä ja netin kuvat ovat ikuisia ja pahimmillaan lähtevät leviämään.
        Ihan sama siis, mutta hyvä kommentti epäluuloiselta.
        Paras on kun menee ovesta ulos ja alkaa vaan tutustumaan ihmisiin.
        Hymyilee ja on ystävällinen kaikille.
        Näin on 85% varmempaa löytää ystävä.


    • kerrokerrokuvastin

      Jos on kuva, odottaa vastapelurilta myöskin kuvaa edeltä mitään yhteydenottamisen pyrkimyksiä. Auttaako kuva mitään parittelu kumppanin saamisessa, tähän kohtaan ei oikeita vastauksia ole mut miehen kohdalla näin kuvittelisi olevan jos kuvassa näköä yhtä livenä on myös töitä tarjolla. Kuva ei sulje pois kilpailua, välimatkoja, sosiaalista asemaa näissä yhteisöissä ym

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5107
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      24
      3456
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      34
      2785
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1810
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      247
      1370
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1362
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1058
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1005
    Aihe