Ootteko käyneet Kauhavalla katsomassa drag racea? Oliko siellä mahdollisuus olla asuntoautolla lähellä rataa ja oliko sähköä saatavilla? Vai pitääkö majoittua johonki hevon kuuseen???
Drag race kisat Kauhavalla
ekaakertaakauhavalle
2
102
Vastaukset
- käviä
Ollaan oltu kasomassa. Mikä on lähelle rataa on maku asia. Kyllä kauhavalla on sähköä mutta lentokenttä vanha kasarmi lentotuki kohta kun on niin matkat on pitkiä joka tapauksessa.
Tilaahan on hehtaarikaupalla joka suuntaa. - Anonyymi
Onhan siellä joku lentohotelli , googleta , lienee kentän alueella se hotelli mutta onhan kentällä tietysti sähköy höh. Kisoihin katsomoon varmuudella menossa itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1211807Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2661524- 681409
- 751372
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991117Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893