Äänestäminen sataa eliitin laariin

SanoEiEliitille

Äänestämällä tuet eliitin tavoitteita. Älä äänestä ja tuet vastarintaa ja todellista muutosta. Milloin sinä olet muka hyötynyt demokratiasta? Et MILLOINKAAN.

Älä äänestä sillä muuten teet kuten eliitti haluaa

21

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiolemerkitystä

      Ihmiset luulee, että äänellä on merkitys.

      EI OLE

      • KYLLÄ_OLE

        Ja mitä sillä äänestämättömällä toiminnalla on saatu aikaiseksi? Ja mitä sillä, mitä noin on saatu aikaiseksi, on ollut lopulta merkityksessä suhteessa siihen, mitä on saatu äänestämällä aikaiseksi? Niin, kyllä äänestämättä voi vaikuttaa vaikka miten, mutta mitä sitten? Mitä se isossa mittakaavassa merkitsee? Nyt on aika lyödä esimerkkejä tiskiin ja sassiin. Vaihtoehto on myöntää, että JAUHAT PASKAA. Vaikeminen kuitataan myös jälkimmäisen vaihtoehdon allekirjoittamiseksi.


    • Xyxy

      Syö se foliohattusi äläkä toistele Kokoomuksen opinkappaleita köyhille.

    • juonia

      Kokoomustrolli yrittää saada köyhät jäämään kotiin että muutaman sikarikkaan äänet painaisivat enemmän..

      • ÄänestämälläVaikutat

        Kokoomukselle ja keskustalle on tosiaan erittäin tärkeää, että muiden puolueiden äänestäjät jättävät äänestämättä omaa puoluettaan. Se takaa kokoomukselle ja keskustalle vallan myös tulevaisuudessa ja he voivat kehittää yhteiskuntaa tahtomaansa suuntaan. Ja kuten monet ovat huomanneet, että kuinka vaikeaa on lakeja muuttaa jälkikäteen kun sinne lakikokoelmaan on jotain aikaisemmin saatu. Eduskunnan kokoonpanolla on siis suuri merkitys Suomen tulevaisuudelle.


      • ViimeinenOljenkorsi
        ÄänestämälläVaikutat kirjoitti:

        Kokoomukselle ja keskustalle on tosiaan erittäin tärkeää, että muiden puolueiden äänestäjät jättävät äänestämättä omaa puoluettaan. Se takaa kokoomukselle ja keskustalle vallan myös tulevaisuudessa ja he voivat kehittää yhteiskuntaa tahtomaansa suuntaan. Ja kuten monet ovat huomanneet, että kuinka vaikeaa on lakeja muuttaa jälkikäteen kun sinne lakikokoelmaan on jotain aikaisemmin saatu. Eduskunnan kokoonpanolla on siis suuri merkitys Suomen tulevaisuudelle.

        Ainoastaan persujen äänestäminen voi tuoda köyhälle jotain hyvää. Kokoomus ei sitä tuo ainakaan, demarit eli piilokokoomuslaiset taas ovat erityisen erikoistuneet köyhien ja työläisten kyykyttämisenn ja muut vassarit paapovat matuja ja haluavat lahjoittaa suomalaisten rahat maailmalle sosiaalitoimiston tapaan.

        Ääni persuille on ääni demokratialle.


      • köyhät-kyykkyyn
        ViimeinenOljenkorsi kirjoitti:

        Ainoastaan persujen äänestäminen voi tuoda köyhälle jotain hyvää. Kokoomus ei sitä tuo ainakaan, demarit eli piilokokoomuslaiset taas ovat erityisen erikoistuneet köyhien ja työläisten kyykyttämisenn ja muut vassarit paapovat matuja ja haluavat lahjoittaa suomalaisten rahat maailmalle sosiaalitoimiston tapaan.

        Ääni persuille on ääni demokratialle.

        Ääni persulle on keppi köyhille. Oikeisto ajaa vain oman napansa etua.


    • No kyllä se on ollut aina ihan toisin päin kun on ollut paljon äänestäjiä on kansan puolia pitäneet saaneet paljon ääniä. Että silleen.

    • Niin tottahan se on että riippumatta siitä mikä värisuora on vallassa niin asiat menevät vain huonompaan suuntaan yleisesti ottaen.

      Se johtuu siitä että suurin osa poliitikoista on jumalattomia. Ja jumalattomuudessaan poliitikot ajoivat Suomen saatanan järjestelmään eli EU:hun ja valhettelivat että se muka on hyvä asia. Ei ole. EU on suuryritysten riistokapitalistinen saastajärjestelmä.

      Tärkeintä on miettiä missä viettää oman ijankaikkisuutensa. Vaihtoehtoina: ikuinen taivas tai ikuinen helvetti. Kumman sinä valitset?

      Tee parannus ja usko evankeliumi

    • ääniäpois

      Jos saisi antaa miinusääniä, niin sitten aktivoituisin. Tiedän kyllä ketä en halua eduskuntaan.

      • Meilaapa meilisi olen puuhaamassa asiassa kansalaisaloitetta.


    • No nyt Ylekin yrittää esittää, että äänestysprosentti on huono. Että silleen.

    • Pingerpori

      Aion jättää myös äänestämättä. Toki käyn uurnilla, mutta vain äänestääkseni Aku Ankkaa. Sehän on sama kuin äänestämättä jättäminen. Oikeasti äänestän jotain Väyrysen puolueen ehdokasta eli ääneni menee takuulla hukkaan. Tehkää tekin samoin!

      Jos Paavon puolueesta ei löyd sopivaa on pakko tyytyä persuun. Parempi sekin kuin ei mitään.

    • Kokoomuksen

      paniikki on käsinkosketeltavaa, 100% varmuudella äänestän enkä todellakaan tuota maanpetturien Kokoomusta joka vuonna 2015 varmisti että Ruotsista pääsi Suomeen 32000 maahanmuuttajaa jotka olivat tulleet koko euroopan läpi.

      • KylläKansaMuistaa

        Tuon varmistuksen tekivät perussuomaliset ulko- ja puolustusminiserit. Eivät siis tehneet mitään, koska Audin takapenkillä oli jo riittävän mukavaa.


      • NUAHAJAJAJAJAJ

        PERSUT ITSE HYVÄKSYI TUON 😂😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂😂


    • Sosialistisdemokraatti

      Tutkimuksissa on todettu, että hyväosaisten äänestysaktiviisuus on korkeampi kuin vähäosaisten, joten tasa-arvon nimissä olisi syytä puuttua tähän vaikeuttamalla hyväosaisten äänestystä.

      Vähän samaan tyyliin kuin suunnitellaan tehtäväksi työterveyshuollon kohdalla, jossa on sama tasa-arvo-ongelma: vähäosaisilla ei ole työterveyshuoltoa, joten se pyritään lopettamaan kaikilta.

      • OlenHaitta

        Vähävaraisilla ei ole vain kavereita joita äänestää siellä. Ei niitä kiinnosta vittuakaan köyhä, jos sinne köyhä pääsisikin niin tilille tipahtaa ens kuussa 8000€ niin johan unohtuu köyhän huolet ja niistä tuleekin haitta


    • Jgffsilleen

      Sanoisin että silleen olisi pientä vaihteluu kun persut nappaisi kunnon vaalijytkyn siis suuren,rulisi vähän vanhoihinkin puolueisiin vipinää kun persut voittaisivat vaalit

    • vittu.kun.vituttaa.niin

      Äänestämällä kuset eliitin laariin!

    • olen.keisari

      Monarkia on ehdottomasti paras ja halvin tapa hallita maata. Kuningas voidaan tarvittaessa hirttää, jos hommat menee persiilleen. Se varmasti motivoi tekemään asiat oikein. NÄIN ON!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1734
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1028
    Aihe