malmin päivystys työpaikkana

interested

Millainen ? Kokemuksia jakoon

4

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Never

      Klikkiytyneitä sisäänpäin lämpeneviä ryhmiä jotka osaavat työntää työnsä esim. keikkalaisille. Yhdessä yövuorossa sh sanoi että minäpä lähden itse viemään potilaan osastolle kun en ole uusilla osastoilla koskaan käynyt! Eli hyvin on pystynyt siirrot nakittamaan muille kun uusi sairaalakin ollut pystyssä jo useamman vuoden. Keikkalaisille annetaan aina raskaimmat huoneet, oma väki istuu kansliassa juoruilemassa ja notkuu facessa ym. muissa netin syövereissä.

    • Anonyymi

      Samanlainen kokemus minullakin, ikinä en mene enää keikalle sinne. Hyvin epäystävällinen oli vastaanotto, ketään ei kiinnostanut neuvoa. Haartmanissa on eri meininki, ottavat yställisesti keikkalaiset vastaan ja arvostavat työpanosta.

    • Anonyymi

      Olisikohan huonon työilmapiirin takia henkilökuntaa paljon irtisanoutunut?

    • Anonyymi

      Itselläni aivan päinvastaisia kokemuksia kun aiemmilla kommentoijilla. Olen tehnyt keikkaa Malmin eri päivystysosastoilla ja aina otettu hyvin vastaan, neuvottu ja autettu jos olen tarvinnut apua. Jokaisessa työpaikassahan on omat kuppikunnat joka on ymmärrettävää kun osa henkilökunnasta ollut samassa paikassa vuosia/vuosikymmeniä. Syrjintää tai nakitusta en ole vakkarihenkilökunnan taholta kokenut. Ihmisiä kuten hoitajiakin on kuitenkin moneen junaan ja luulen että jokapaikassa on myös näitä työhönsä kyllästyneitä, tämä koskee kaikkia aloja! Paljon non myös omasta asenteesta kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      188
      1419
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1208
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      50
      948
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      900
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      810
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      51
      808
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      792
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      774
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      69
      748
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      712
    Aihe