Kerro mitä puoluetta äänestit?

Suoraan tuonne voit napauttaa ja on IP duplikaattitsekkaus ja bottiesto, näet tulokset välittömästi oman valintasi jälkeen: https://www.strawpoll.me/17766910

Ei tarvi nillittää lehtien vääristetyistä tilastoista kun kaikki käy nyt tuonne iskemässä mitä äänesti.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Veikö kissa kielen kun tulis oikeen käppyrälle näkyviin?

Äänestä
  • Kaikki kaksi ääntä saatiin, eli palstalla on kaksi trollia jotka paukuttaa sata ketjua vuorokaudessa? Odotin ainakin 100 ääntä keskustelun perusteella.

    Äänestä

Sinisiä tietenkin <3

Äänestä

Piirsin pyssyn ja luvun 1918.

Äänestä
  • Taiteilitko ihan ysimillisen vai revolverin? Kerros ny tarkemmin?? :)

    Äänestä

Elisabeth Rehniä äänestin. Sitten ruksasin yli, kun muistinkin että elluhan on jo vanha. Ei se jaksa enää. Mutta sen tytärtä vois äänestää, mutta kun en muista enää sitä numeroa. Olihan se tien vieressä, mutta kun ajaa hujaattelin niin nopeesti ohi, en kerennyt nähdä kuin naamairvistyksen, joka oli kait tarkoitettu hymyksi.

Olisko ketään kunnon loikkaria, joka ei vanhoihin juttuihin jämähdä. Sellaista joustavaa jokaiselle mieliksi antavaa akkaa tai ukkoa. Kertokaa ihmeessä ihmiset. Saa olla mies tai nainen, etelästä tai pohjoisesta, minä kyllä äänestän.

Äänestää pitää jokaisen. Se on pääasia. Sanovat poliitikot.

Äänestä
  • Vaikea sanoa. Ylen vaalikoneen mukaan minulle sopii ainakin demarit ja toisella kertaa kokoomus.
    Onko ylen vaalikoneessa persuja ollenkaan, vai eikö persut sovi kenellekään äänestäjälle?

    Äänestä

Tällä+hetkellä:Perussuomalaiset+467%Sininen+tulevaisuus+117%Vasemmistoliitto+117%

Äänestä
  • jep. mutta käyttäjäkunta on varmastikin vinoutunut. ei ole todellisuudessa persut eniten äänestetty. itse kyllä äänestin persuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiuskotalehtiä kirjoitti:

Suoraan tuonne voit napauttaa ja on IP duplikaattitsekkaus ja bottiesto, näet tulokset välittömästi oman valintasi jälkeen: https://www.strawpoll.me/17766910

Ei tarvi nillittää lehtien vääristetyistä tilastoista kun kaikki käy nyt tuonne iskemässä mitä äänesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu